Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Szczecińskie schronisko apeluje: Nie porzucaj na wakacje!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecińskie schronisko apeluje: Nie porzucaj na wakacje!

   Trudno pojąć co czuje zwierzę, które z dnia na dzień traci wszystko. Zdezorientowane, zamienia dom na schroniskowy boks, zabawy z właścicielem – na samotne oczekiwanie, często na cud…

   Tylko w ostatnim tygodniu do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie trafiło 18 psów! Od początku czerwca to już 28 psiaków!

   - Powody oddawania psów do schroniska są różne. Czasem właściciel odchodzi na zawsze, pozostawiając swego przyjaciela, którego nikt z rodziny nie chce lub nie może przygarnąć, innym razem decyduje o tym choroba, czy trudna sytuacja życiowa – wyliczają pracownicy szczecińskiego schroniska dla zwierząt. – Ale czy wakacyjny wyjazd można nazwać trudną sytuacją? Nie sposób nie łączyć zatrważających statystyk przyjęć psów w ostatnich tygodniach właśnie ze zbliżającym się okresem wakacyjnym.

   Schronisko powinno być tylko przystankiem, i to najlepiej jak najkrótszym, w drodze do znalezienia przebywającym tam zwierzętom nowego domu. Niestety, nie sposób zapewnić - w dobie galopującej inflacji i rosnących kosztów życia – domów dla wszystkich trafiających w ostatnich dniach psów. Statystyki są nieubłagane - tylko co drugi pies i co czwarty kot trafiający do schronisk znajduje nowy dom, dlatego apelujemy: NIE PORZUCAJ SWOJEGO ZWIERZAKA!

   Kwestię wakacyjnych wyjazdów poprzedź:
   - rozpatrzeniem opcji zabrania psiaka ze sobą (jest coraz więcej hoteli i miejsc, które akceptują obecność czworonogów);
   - rozeznaniem sytuacji wśród rodziny lub znajomych (może jest wśród nich ktoś, kto podczas takiego wyjazdu mógłby się zaopiekować zwierzakiem?);
   - przemyśleniem kwestii hotelu dla pupila na czas naszej nieobecności;
   - skorzystaniem z pomocy tzw. petsitterów, których zakres usług można ustalać indywidualnie według potrzeb (spacer, nocleg, opieka na kilka godzin lub dni).

   W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie obecnie przebywa 27 kotów i 66 psów.

   Więcej:

   https://schronisko.szczecin.pl/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!