Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczecin w kwiatach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   1.jpg
   2.jpg
   3.jpg
   4.jpg
   5.jpg
   6.jpg

   Po sezonie krokusowym i magnoliowym czas na kolejną kwietną odsłonę naszego miasta. Teraz kolorowymi roślinami zapełniają się reprezentacyjne kwietniki.

   Jak co roku, latem, miasto ozdobią kompozycje roślin jednorocznych.

   Przed Pomnikiem Czynu Polaków cztery symetryczne kwietniki zapełniło już ponad 20 tys. kwiatów. – Stawiamy tam na objętość i szaleństwo kolorystyczne, które doskonale ożywia minimalistyczną kompozycję placu – wyjaśnia Marta Safader – Domańska, Ogrodniczka Miasta. - Już teraz możemy podziwiać soczyste plamy pomarańczu i żółci, skontrastowane z biało-fioletową obwódką. Centralna część kwietnika, z biegiem lata, wykwitnie lekką kompozycją ażurowych, fioletowych werben, żółtych kraspedii i białej gaury.

   Kwietnik na Placu Tobruckim będzie cieszył oczy ognistymi barwami żółci, pomarańczu i czerwieni, w kompozycji ogrodowych klasyków, takich jak celozja, begonia i lwie paszcze, uzupełnione purpurowymi trawami komponującymi się z ciemną barwą liści buków, rosnących na skraju parkowego trawnika.

   Kwietnik przy Bramie Królewskiej, dzięki szałwiom, oblecze się w fiolety rozjaśnione łososiowym odcieniem afrykańskich stokrotek i delikatnymi, jasnymi kwiatami gaury. Przed Urzędem Miasta natomiast, postawiono na pobudzający kontrast: limonkowe turzyce, krwistoczerwone dalie o ciemnych liściach i fioletową gomfrenę.

   Tradycyjnie, w reprezentacyjnych miejscach (m.in. plac Lotników, Jasne Błonia, pl. Adama Mickiewicza, Dworzec Główny, most Długi) pojawią się również konstrukcje kwiatowe. Dominować będą gorące wariacje odcieni czerwieni, różu i burgundów. Wyjątkiem będą wieże ustawione na Wałach Chrobrego – tam zaprezentowana zostanie paleta różnorodnych gatunków, we wszystkich odcieniach tęczy.

   - Dla pasjonatów ogrodnictwa ciekawostką będą dwa niezwykle oryginalne gatunki: kraspedia, którą zdobią kwiatostany w formie idealnej kulki w cytrynowożółtym odcieniu i gomfrena, której kuliste kwiatostany mają odcień amarantowy – mówi Ogrodniczka Miasta. - Wśród nowości pojawi się również obsypana białą lub różowa chmurą kwiatów gaura, która od kilku lat króluje na ogrodniczych salonach.

   Koszt nasadzeń prowadzonych przez Zakład Usług Komunalnych to ok. 43 000 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!