Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Rodzinna polana coraz bliżej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zakład Usług Komunalnych przekazał wykonawcy plac budowy, co oznacza, że właśnie rusza realizacja projektu SBO – polana rodzinna Księżnej Dąbrówki.

   Powstanie na Stołczynie, pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy Księżnej Dąbrówki 22 – 24b, a boiskiem Szkoły Podstawowej nr 9. Zgodnie z projektem ten niezagospodarowany teren zostanie całkowicie odmieniony i stanie się miejscem odpoczynku i zabawy dla okolicznych mieszkańców.

   - Pojawią się tam ozdobne ogrodzenia z bramą wejściową, alejki i trawniki. Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym. – mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta - W różnych zakątkach polany ustawione będą siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżaki, a nawet podwójne huśtawki. Wybudowane zostanie również rekreacyjne boisko trawiaste dla dzieci.

   Ważny element tego projektu to zieleń: 25 nowych drzew, m.in. brzozy białe, klony jesionolistne, lipy i ozdobne wiśnie, do tego 275 krzewów iglastych i liściastych, takich jak róże, jałowce i cisy oraz tysiące bylin i pnączy na wyniesionych kwietnikach.

   Wykonawcą zadania jest firma P. G. GLOBAL Radosław Białowolski S. K. A., która na jego realizację ma 245 dni.  Koszt to 1 359 922,84 zł. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!