Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Przyjechała ogromna wieża dla jaskółek

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   1 (5).jpg
   1 (1).jpg
   1 (3).jpg
   1 (4).jpg

   Zgodnie z obietnicą do nowego parku, który powstaje u zbiegu ulic Szafera, Zawadzkiego i Marlicza przywieziona została wielka wieża dla jaskółek. Została już rozładowana i jeszcze w tym tygodniu powinna być zamontowana.

   To kolejna nowość na niezagospodarowanym dotąd placu na osiedlu Zawadzkiego, który po wielu latach oczekiwań przez mieszkańców zamieni się niebawem w przepiękny, zielony park z mnóstwem drzew i wieloma atrakcjami. Wieża dla jaskółek jest wyborem szczecinian, którzy zdecydowali, że chcieliby takiego obiektu w swoim otoczeniu. Wybrali projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   - Wieża została złożona już na placu budowy i rozpoczyna się jej montaż - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wcześniej na psim polu pojawiły się między innymi chodniki, asfaltowa droga rowerowa, wytyczono miejsca pod plac zabaw.

   Czas teraz - mimo niesprzyjającej pogody dla prac ziemnych - na kolejne nowości. W kwietniu zaczną pojawiać się nowe nasadzenia, a dokładniej 311 drzew i ponad 1800 krzewów.

   W nowym parku ustawione też będą nietypowe domy, przeznaczone dla owadów i motyli. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna.

   - Powstanie ogrodzony wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu itp. Przy nim kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, również ławki - mówi Andrzej Kus. - Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego miejsca.

   Prace prowadzi firma Usługa Budowlane Wiesław Furtak, która zainkasuje za nie 3 894 000,00 zł. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień tego roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!