Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Przybędą tysiące drzew i krzewów na nowej inwestycji. Jedno już ktoś podpalił

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przybędą tysiące drzew i krzewów na nowej inwestycji. Jedno już ktoś podpalił
   Spalone drzewo_1.JPG
   Spalone drzewo_2.jpg

   Ręce opadają. Jeszcze nie zakończyły się prace związane z nasadzeniami w centrum miasta, miejscami nawet się nie rozpoczęły…a już jedno z drzew zostało zniszczone. Nie jest to przypadek czy efekt nieszczęśliwego wypadku. Jarząb szwedzki został podpalony.

   Podwykonawca ma nadzieję, że ucierpiała tylko kora zewnętrzna tzw. Martwica, bo wtedy drzewo przeżyje. Jeżeli uszkodzeniu uległa kora wewnętrzna - żywa to drzewo niestety uschnie. Koszt sadzonki tych rozmiarów to 1250 zł netto. Na ul Piłsudskiego pomiędzy pl. Rodła, a ul Matejki będą sadzone klony polne i dwa jarzęby szwedzkie jako uzupełnienie szpaleru.

   Nasadzeń w tej części zadania będzie mnóstwo! Posadzonych będzie blisko 70 drzew – 69 klonów polnych, buk pospolity czy jarząb szwedzki. Do tego kilkanaście tysięcy różnego typu krokusów oraz krzewy i byliny:

   - Tawuła japońska - 300 szt

   - Róża odmiana ‘The Fairy’ Rosa ‘The Fairy’ - 2350 szt

   - Róża odmian a‘Marathon’ Rosa ‘Marathon’ - 1270 szt

   - Lawenda wąskolistna ‘Hidcote Blue’ Lavandula augustifolia ‘Hidcote Blue’  - 540 szt

   - Tawuła van Houtte’a Spiraea × vanhouttei - 530 szt

   Czy rośliny się przyjmą? Nie wiadomo i to nie ze względu na podwykonawców czy same sadzonki, a czynniki, na które nie mamy wpływu. I to jest największy dramat. Wandalu, pomyśl dwa razy zanim postanowisz zniszczyć coś w przestrzeni publicznej. Dotyczy to i zniszczonych słupków, wyrwanych krzewów, pomalowanych wiat i ławek, oklejonych słupów i wielu innych elementów, które przed odbiorem wykonawca musi naprawiać lub wymieniać nie ze swojej winy.

   Wymienione powyżej nasadzenia to część zieleni, która pojawi się w ramach Torowej rewolucji na części alei Wyzwolenia i placu Rodła.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!