Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Przed wakacjami zajrzyj do Szpargałka

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przed wakacjami zajrzyj do Szpargałka

   Już w najbliższą środę w godz. 10 – 17   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy „skarbów z drugiej ręki” na, ostatnie przed wakacyjną przerwą, otwarcie głównej galerii.

    

   Tego miejsca nie trzeba nikomu reklamować, ale warto przypomnieć najważniejsze fakty.  Szpargałek mieści się w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy. Przedmioty tam wystawiane pochodzą z odpadów, a dzięki pracownikom Ekoportów zyskują drugie życie. Fundusze zebrane w galerii trafiają do organizacji pożytku publicznego i indywidualnych beneficjentów ze Szczecina. I co najważniejsze – można tam znaleźć prawdziwe perełki i za niewielkie pieniądze zabrać je do domu.

   - Na szpargałkowych półkach jak zwykle czekać będą tysiące przedmiotów, a wśród nich naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt, itp - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe.

   Ceny wahają się od 1 do 25 zł, oprócz przedmiotów z kategorii premium, które są wyceniane indywidualnie i mogą być droższe. Jeśli chodzi o płatności, to tradycyjnie w Szpargałku nie obracamy gotówką. Aby zabrać wybrany skarb do domu należy wpłacić określoną punktami kwotę na konto jednej z kilkunastu wskazanych organizacji pomocowych lub indywidualnych beneficjentów i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu. 

   Tym sposobem cały dochód z Galerii Szpargałek trafia do osób potrzebujących. I jest to wsparcie niemałe, bo od początku jej funkcjonowania przekazano łącznie już 346 160 zł!

   Środowa edycja to ostatnie przed wakacyjną przerwą otwarcie głównej galerii. W lecie, w miarę dostępności asortymentu, będą organizowane tzw. małe galerie, na które zainteresowane osoby zgłaszają się wcześniej telefonicznie. Po wszystkie aktualności i harmonogram funkcjonowania  galerii zapraszamy na facebookowy profil Szpargałka.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!