Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Powstały Miejskie Punkty Elektroodpadów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   4.jpg
   3.jpg
   2.jpg
   1.jpg

   W trzech miejscach na terenie Szczecina stanęły urządzenia, do których można wrzucać drobne elektrośmieci.

   Miejskie Punkty Elektroodpadów to jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Trzy urządzenia stanęły na rogu ul. Okulickiego i Kingi,  przy rondzie Gierosa (od strony jeziorka) oraz  na ul. 26 Kwietnia przy Nowym Turzynie. 

   - Urządzenia są przeznaczone do zbiórki drobnych elektroodpadów, z podziałem na różne rodzaje: żarówki, baterie, drobna elektronika (telefony, ładowarki),  płyty CD, zużyte tonery - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Wrzuca się je do jednej z siedmiu tub o pojemności 33 litrów każda. Miejski Punkt Elektroodpadów wykonany jest z wysokiej jakości stali, a jego elementy – ze stali nierdzewnej. Ich koszt to prawie 72 tys. zł.

   Jednocześnie przypominamy, że elektrośmieci objęte są selektywną zbiórką odpadów i nie  można wyrzucać ich do pojemników na odpady zmieszane. Nie są one również odpadami gabarytowymi. Zarówno te małe, jak i większe elektrośmieci przyjmowane są w Ekoportach. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!