Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Poidełka w pełnej gotowości

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Poidełka w pełnej gotowości

   W Szczecinie jest kilka miejsc, gdzie spacerowicze znajdą specjalne poidełka z przebadaną, zdatną do spożycia wodą. Upały na chwilę nas opuściły, ale ze spacerów warto korzystać. Warto też wziąć ze sobą bidon, bo wodę w plenerze można pić śmiało!

    

   Poidełka są jeszcze elementami przestrzeni, do których mieszkańcy Szczecina nie są przekonani. Ciągle wydaje się im, że to zwykłe kraniki, przy których myje się ręce lub opłukuje twarz. Nic bardziej mylnego! Woda z każdego z miejsc jest specjalnie przebadana i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Poidełka ZWiKu są specjalnie oznaczone, żeby nikt nie miał już wątpliwości, że to woda smaczna i zdrowa.

   - Wystarczy wziąć ze sobą bidon i nie trzeba się już martwić o odpowiednie nawodnienie podczas spacerów - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. -  Poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na Różance oraz Bulwarach więc wydarzenia plenerowe mają już zapewnione pitniki pod chmurką.

   To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim, w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej i Parku na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!