Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Odbierz karmnik, pomóż ptakom

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Odbierz karmnik, pomóż ptakom

   Szczecinianie, którzy chcą pomóc ptakom przetrwać zimę, mogą otrzymać za darmo karmnik wykonany przez pracowników Lasów Miejskich.

   Zimowe miesiące to ciężki czas dla wielu dzikich zwierząt, ale przede wszystkim ptaków, które mają znacznie utrudniony dostęp do pożywienia. Dlatego warto w tym okresie pamiętać o ich dokarmianiu. Pomogą w tym na pewno specjalne karmniki, które wykonują własnoręcznie pracownicy Lasów Miejskich i za darmo przekazują mieszkańcom Szczecina.

   - W ten sposób kontynuują oni, prowadzoną od kilku lat przez Wydział Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych, akcję  „Szczecin dokarmia ptaki”. W tym czasie do szczecińskich szkół, przedszkoli i osób prywatnych trafiło już kilkaset karmników. Leśnicy chcą w ten sposób przybliżyć szczecinianom tematy związane z ochroną przyrody i zaangażować ich w realną pomoc ptakom - powiedziała Paulina Łątka, rzecznik prasowy ZUK

   Osoby, które chciałyby otrzymać karmnik proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 723 578 431  (w dni powszednie w godz. 8 – 15) . Po umówieniu będzie można go odebrać w siedzibie Lasów Miejskich przy ul. Miodowej 3 lub Czarnogórskiej 63.

   Uwaga! Drewniane karmniki należy samodzielnie złożyć. Będzie do tego potrzeby młotek i wkrętarka.  W pudełku znajdziemy również instrukcję, czym dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić.

    

   A wszystkim przypominamy, że ptaki jedzą:

   - ziarna zbóż, płatki owsiane, słonecznik pastewny, kaszę, kukurydzę;

   - orzechy włoskie, ziemne niesolone, laskowe; 

   - niesoloną słoninę (nie powinna wisieć dłużej niż dwa tygodnie);

   - gotowane, pokrojone i niesolone warzywa;

   - gotowane jajka.  

   CZEGO NIE ROBIMY!

   - nie karmimy ptaków chlebem i resztkami jedzenia ze stołu – przyprawione i posolone potrawy są dla nich bardzo szkodliwe;

   - nie podajemy zepsutego, spleśniałego lub zamarzniętego jedzenia;

   - nie wrzucamy jedzenia do wody;

   - nie zaśmiecamy terenu resztkami pokarmu. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!