Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Nowa ścieżka rowerowa i nie tylko

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę z firmą, która zajmie się budową ścieżki rowerowej oraz nowych miejsc do odpoczynku i rekreacji przy Jeziorku Słonecznym.

   Jest to kolejny zwycięzca Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który uatrakcyjni okolicę, tym razem mieszkańcom Gumieniec. A na jakie nowości mogą liczyć?

   - Zgodnie z projektem, wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego, wybudowana zostanie asfaltowa droga rowerowa, o długości ok. 650 m. Nowa trasa rowerowa będzie włączona do istniejącej już infrastruktury rowerowej.  Wykonany zostanie również łącznik pomiędzy ścieżką rowerową od strony ul. Derdowskiego, a ścieżką rowerową w ciągu ulicy Taczaka - informuje Paulina Łaąka z Centrum Informacji Miasta

   Powstaną też zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka wybudowany zostanie tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Pojawią się też stoły do gry w ping – ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe. Miejsce do odpoczynku powstanie również przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka.

   Wykonane zostaną także nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in.  klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

   Zadanie zrealizuje firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak i zgodnie z umową ma na to 230 dni od momentu przekazania placu budowy. Koszt to 1 786 000 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!