Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Kwiaty dla mieszkańców

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kwiaty dla mieszkańców

   Przez cały sezon zdobiły rabaty przed Pomnikiem Czynu Polaków, a teraz mogą trafić do szczecińskich ogródków.

   Chodzi o rośliny z likwidowanych przed zimą kwietników, które Zakład Usług Komunalnych chce teraz przekazać mieszkańcom. W związku z tym, już w najbliższą środę zainteresowane osoby będą mogły je zabrać do domów zupełnie za darmo.  Będą to kwiaty gatunków Gaura Lindheimeri Cool Breeze, Verbena Bonariensis violet, Lobularia Easy Breezy white oraz Lobularia Easy Breezy purple. Rośliny, po właściwym przesadzeniu i odpowiednim zabezpieczeniu przed chłodem i mrozem, mają dużą szansę na przezimowanie. Po posadzeniu w docelowym miejscu należy je przyciąć na wysokości ok. 30 cm., obficie podlać, a po pierwszych przymrozkach obsypać warstwą suchych liści.

   Kwiaty będzie można zabierać w środę 18 października, od rana przez cały dzień.  Rabaty zostaną przygotowane tak, aby każdy mógł samodzielnie wyjąć z ziemi wybrane sadzonki. Prosimy o zabranie ze sobą worków lub pojemników do transportu roślin. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!