Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Koty wolno żyjące pod opieką

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jak co roku Miasto zapewnia leczenie oraz zabiegi kastracji i sterylizacji dla kotów żyjących wolno na terenie Szczecina.

   Opieka weterynaryjna, leczenie oraz zabiegi realizowane są w gabinetach weterynaryjnych, wyłonionych w drodze zapytań ofertowych. Dostęp do tych usług  mają Społeczni Opiekunowie, posiadający Karty Szczecińskiego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących. 

   Sterylizacja lub kastracja kotów wolno żyjących na terenie Gminy Miasto Szczecin odbywa się w trzech gabinetach, tak aby ułatwić dostęp do nich opiekunom zwierząt.

   Na Lewobrzeżu są to:

   - Gabinet Weterynaryjny Wróblewska, Świercz s.c., ul. Rostworowskiego 1.
   - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Szczecinie, ul. Ojca Beyzyma 17. 

   Na Prawobrzeżu:

   - Gabinet Weterynaryjny OGONEK lek. wet. Małgorzata Gojtowska-Kot, ul. Przyszłości 30.

   Z każdym z podmiotów Miasto podpisało umowę o wartości 30 tys. zł.

   - Miasto finansuje również zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów, których właściciele są podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Wykonuje je szczecińskie TOZ.  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Szczecinie zapewnia także leczenie ambulatoryjne kotów wolno żyjących na terenie Szczecina. Miasto przeznaczyło na ten cel 80 tys. zł.

   Działania z tego obszaru finansowane są również w ramach dotacji przyznawanych organizacjom pozarządowym. Pieniądze takie przyznane zostały szczecińskiemu TOZ-owi: 27 tys. zł na pomoc lekarsko-weterynaryjną dla kotów wolno żyjących i 18 tys. zł na ich sterylizację lub kastrację.

    

   Jak zostać Społecznym Opiekunem Kotów Wolno Żyjących

   Społecznym opiekunem kotów wolno żyjących może zostać każda pełnoletnia osoba sprawująca opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie Gminy Miasto Szczecin. Sprawowanie opieki nad wolno żyjącymi kotami opiera się wyłącznie na pracy społecznej i jest nieodpłatne.

   Społeczny opiekun kotów wolno żyjących zobowiązany jest do: utrzymywania czystości w miejscu dokarmiania,  brania czynnego udziału w ograniczaniu populacji kotów, organizacji kotom schronień, współpracy z zarządcą terenu w zakresie sprawowania opieki nad zwierzętami.

   W celu zarejestrowania się jako społeczny opiekun kotów wolno żyjących należy złożyć w Urzędzie Miasta Szczecin wniosek  o wpis do rejestru wraz z aktualnym zdjęciem. 

   Zarejestrowany opiekun otrzymuje Kartę Szczecińskiego Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących, uprawniającą do: bezpłatnej opieki lekarsko-weterynaryjnej oraz bezpłatnego wykonania zabiegów sterylizacji i kastracji w gabinetach weterynaryjnych, z którymi Miasto ma zawarte stosowne umowy, nieodpłatnego otrzymania karmy w okresie jesienno-zimowym, nieodpłatnego otrzymania domku dla kotów wolno żyjących.

   Wnioski do pobrania: https://eurzad.szczecin.pl/chapter_51199.asp?soid=91EA035FC5A34FED9C330F88DDAB819B

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!