Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Jak chronić drzewa?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jak chronić drzewa?

   Przypominamy, już w najbliższy piątek odbędzie się konferencja „Szczecińskie Standardy zieleni w praktyce”, której głównym tematem jest ochrona drzew w miastach, przede wszystkim w procesach inwestycyjnych.

   Podczas konferencji pojawią się odpowiedzi na pytania związane z wdrażaniem szczecińskich Standardów zieleni, w tym wiele bardzo praktycznych kwestii. Jak formułować wytyczne i umowy do projektów? Jak powinna wyglądać współpraca w zespołach projektowych? Jakie tradycyjne i innowacyjne rozwiązania mogą służyć drzewom? Jak wykorzystać wody opadowe? Jaką rolę pełni inspektor nadzoru dendrologicznego? Jakie problemy pojawiają się na budowie? W końcu - na bazie 2-letnich doświadczeń - jakie zmiany planowane są w procesie wdrażania szczecińskich Standardów zieleni?

   Wydarzenie skierowane jest do projektantów wszystkich branż, inspektorów nadzoru, pracowników jednostek samorządów terytorialnych i spółdzielni mieszkaniowych zajmujących się procesem przygotowania i realizacji inwestycji, deweloperów, aktywistów i innych osób zainteresowanych tematyką ochrony zasobów przyrodniczych.

   Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w sali Auditorium Maximum Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, przy ul. Słowackiego 17. Szczegółowy program w załączniku.

   Organizatorzy konferencji: Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Dendrologiczne.

   * Zapisy uczestników już się zakończyły. Zapraszamy przedstawicieli mediów.

   Załączniki

   • Program konferencji 16.06.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!