Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   EkoOświetlenie w Gminie Miasto Szczecin

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   EkoOświetlenie w Gminie Miasto Szczecin

   Gmina Miasto Szczecin otrzymała dofinansowanie na realizację zadania „EkoOświetlenie w Gminie Miasto Szczecin – wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie Miasta Szczecin”. Dotacja w wysokości 245.100,00 zł pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   Dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne oprawy LED w lokalizacjach: Most Pionierów, pomiędzy Basenem Górniczym a skrzyżowaniem z ul. Eskadrową (235 szt) oraz ul. Niepodległości, pomiędzy ul. Bogurodzicy a Bramą Portową (23szt).

   Nowe lampy LED będą cechowały się dłuższą żywotnością niż tradycyjne źródła światła, co przyczyni się do obniżenia kosztów ponoszonych przez gminę na utrzymanie i konserwację oświetlenia. Nowe oprawy, dzięki możliwości dostosowania natężenia światła pozwolą na osiągnięcie lepszej widoczności i tym samym zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców.

   Całkowita wartość zadania wynosi 490.200,00 zł

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!