Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Dęby dla Dąbia

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dęby dla Dąbia
   Dęby dla Dąbia
   Dęby dla Dąbia
   Dęby dla Dąbia
   Dęby dla Dąbia

   70 nowych drzew to efekt współpracy miejskich leśników i uczniów z pobliskiej szkoły. Ale to oczywiście nie wszystkie leśne nasadzenia realizowane na terenie Szczecina. 

    Drzewka, które zostały zasadzone w parku leśnym przy ul. Goleniowskiej mają 3 lata i mierzą ok 1,5 metra. Pochodzą ze szkółki prowadzonej przez Lasy Miejskie, a wyhodowane zostały z leśnych żołędzi.  

   - Zaprosiliśmy do wspólnego sadzenia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71, która znajduje się po sąsiedzku, aby zaszczepić w nich zainteresowanie przyrodą i dać dobry przykład - mówi Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych. - Są to uczniowie trzeciej klasy, dlatego przez pięć kolejnych lat nauki w szkole mogą tutaj przychodzić i podziwiać, jak zasadzone przez nich drzewka rosną, a także opiekować się nimi. 

   Uczniowie z klasy 3a nie kryli zadowolenia z takiej nietypowej lekcji przyrody. Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez leśniczych, chwycili za szpadle i samodzielnie, choć oczywiście pod nadzorem, zasadzili ponad 70 drzew. Przejęci swoją misją już teraz zapowiadali, że do parku będą przyprowadzać swoje dzieci i wnuki. 

   Ta lokalna akcja to oczywiście jedynie zajawka nasadzeń realizowanych przez Lasy Miejskie. Zaledwie kilka dni temu ponad 100 drzew zostało zasadzonych w okolicy Jeziora Szmaragdowego, m.in. przy parkingu i na polanach rekreacyjnych. 4500 kolejnych nasadzeń to plan na najbliższe dni. A już jesienią na północy Szczecina powstanie zupełnie nowy las. Na 2,5 ha niezalesionego terenu pojawi się ponad 20 tys. nowych drzew: długowiecznych dębów, buków i lip.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!