Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Coraz więcej elektryków na trasie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-7.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-3.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-5.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY- 4.jpg
   AUTOBUS-ELEKTRYCZNY-1.jpg

   W poniedziałek premierę na liniach 51 i 69 mają dwa nowe elektryki. Przypominamy, że flota miejskich autobusów powiększyła się ostatnio o 6 kolejnych elektrycznych pojazdów. Trwają procedurze przygotowawcze, aby z kompletu mogli korzystać pasażerowie.

   Pojazdy mają długość 12 metrów – maksymalna liczba pasażerów 75 osób, w tym 28 siedzących. Autobusy są wyposażone w baterie Solaris High Power o łącznej pojemności ponad 120 kWh.

   - Są to magazyny energii przystosowane do szybkiego ładowania zarówno przez złącze plug-in, jak i poprzez pantograf - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Jest także system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii. Oświetlenie kabiny pasażerskiej wykonane jest w technologii LED. Ponadto w kabinie znajdują się ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów.

   Z nowinek technicznych zastosowanych w pojazdach można wskazać panele fotowoltaiczne na dachu. Pozwolą one wykorzystać odnawialne źródła energii do optymalizacji układu zasilania niektórych komponentów pokładowych.

   Ponadto autobusy są wyposażone w system monitoringu wizyjnego. Jednym z elementów podniesienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów jest urządzenie typu alkolok, które każdorazowo przed uruchomieniem pojazdu będzie przeprowadzać test trzeźwości kierowcy. W autobusach zastosowano proszkowy system samogaszący, który zadziała automatycznie.

   Zasięg autobusów jest nie mniejszy jak 90 km na jednym ładowaniu.

   Przypominamy, że po ulicach naszego miasta od jesieni ubiegłego roku jeździ już 8 elektryków.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!