Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Al. Wojska Polskiego. Pielęgnujemy zieleń

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Al. Wojska Polskiego. Pielęgnujemy zieleń
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (1).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (2).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (3).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (4).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (5).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (6).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (7).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (8).jpg
   ALEJA_WOJSKA_POLSKIEGO (9).jpg
   ZIELENCE (1).jpg
   ZIELENCE (2).jpg

   Z dnia na dzień zbliżamy się do finału przebudowy śródmiejskiego odcinka Al. Wojska Polskiego. Prace budowlane postępują tak samo, jak i prace związane z pielęgnacją zieleni.

   Nowa inwestycja to także nowa zieleń. Nie inaczej jest w przypadku Alei Wojska Polskiego, gdzie pośród nowej infrastruktury drogowej pojawiają się nasadzenia drzew i krzewów. Co ważne, w trakcie prowadzonych prac nie zapominamy także o zieleni, która na alei się znajdowała i razem z nowymi sadzonkami tworzyć będzie „zielony salon” miasta.

   W minionych dniach z inicjatywy Szczecińskich Inwestycji Miejskich przeprowadzono prace związane z pielęgnacją istniejącego drzewostanu. Cięcia pielęgnacyjne to podstawowy zabieg poprawiający jakość i wartość drzew. Podczas zabiegów usuwane były połamane, chore i martwe pędy i gałęzie. Dzięki zabiegom drzewo pozostanie zdrowe. Dodatkowo prace pozwalają uformować kształt korony drzewa. Drzewo ma dzięki temu nie tylko większy dostęp do światła, ale jest również lepiej przewietrzone. Nie bez znaczenia są również kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Zabiegi pozwalają usunąć gałęzie, które z czasem lub przy intensywnych wiatrach mogłyby spaść na ziemię, uszkadzając przy tym mienie lub co gorsza narażając kogoś np. na utratę zdrowia.

   Nie każdy dba o zieleń

   Niestety choć jedni dbają to są i tacy, którzy pracę innych mają w głębokim poważaniu. Nowa Aleja Wojska Polskiego to duże i piękne sadzonki drzew oraz tysiące krzewów, nasadzonych m.in. w środkowym pasie zieleni wzdłuż jezdni. Z uwagi na bezmyślność, nieodpowiedzialność albo po prostu wandalizm, wiele z nowych sadzonek krzewów prawdopodobnie nie zakwitnie na wiosnę i konieczna będzie ich wymiana. Zieleńce są systematycznie niszczone, zadeptywane i zaśmiecane. Nie brakuje również psich odchodów, których właściciele zrobili sobie na placu budowy wychodek dla zwierząt

   Na usta ciśnie się wiele słów, niestety tych bardziej niecenzuralnych. Takie obrazki nie świadczą dobrze o osobach, które zamiast dbać o porządek w miejscu, w którym przecież mieszkają, same przyczyniają się do braku jego estetyki. Usprawiedliwieniem dla wielu nie może być w tym wypadku to, że to wciąż plac budowy. Budowa wkrótce się zakończy, przestrzeń się zmieni, ale mentalność i sposób zachowania pewnych osób pozostanie niestety bez zmian. Szkoda tylko, że ucierpi na tym wizerunek całego miasta.

   Nadzór nad przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!