Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   ZWiK będzie bawił i uczył w Morskim Centrum Nauki

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   ZWiK będzie bawił i uczył w Morskim Centrum Nauki

   To, że woda jest nam potrzebna do życia to fakt, o którym staramy się przypominać na każdym kroku. Teraz udowodnimy też, że może być magiczna! ZWiK bierze udział w Festiwalu Wody organizowanym w MCN. Nauka przez zabawę i zabawa dzięki nauce – sprawdźcie co przygotowaliśmy na nadchodzące dni.

   Światowy Dzień Wody to idealna okazja, żeby spotkać się z mieszkańcami, opowiedzieć im jak wygląda droga wody od źródła do samego kranu i przypomnieć, że w Szczecinie nie trzeba jej filtrować ani gotować.

   - Na specjalnie przygotowanych planszach pokażemy także jak ważne jest jej picie i jak duża część ludzkiego ciała składa się właśnie z wody. Wystawa dostępna będzie w holu Morskiego Centrum Nauki od piątku 22 marca do niedzieli 24 marca - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWIK.

    

    

   Co jeszcze przygotowaliśmy na to wyjątkowe świętowanie?

   W piątek (22 marca godz. 12-14) i sobotę (23 marca godz. 13-15) na parterze odbędzie się interaktywny pokaz, podczas którego dowiecie się m.in., co znajduje się w wodzie i dlaczego jest MAGICZNA. Będzie kolorowo, wybuchowo i bardzo wesoło. Z kolei w niedzielę (24 marca) o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej odbędzie się wykład pt. "Szczecińska kranówka bez tajemnic. Od źródła do naszych domów".  Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

   Więcej informacji o Festiwalu Wody, który jest organizowany przez Morskie Centrum Nauki na stronie:

    www.centrumnauki.eu/festiwal-wody-w-mcn/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!