Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Warsztaty dla maturzystów z radzenia sobie ze stresem

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Warsztaty dla maturzystów z radzenia sobie ze stresem

   Egzamin dojrzałości przyprawia maturzystów o ból głowy. Towarzyszy mu trema, która może być czynnikiem decydującym o wynikach matury. Jak sobie z nią poradzić? Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej zaprasza maturzystów na bezpłatne warsztaty radzenia sobie ze stresem - LESS STRESS – mózgowy S.O.S .Warsztaty są organizowane w ramach projektu Akademicki Szczecin.

   Zaproszenie jest kierowane do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy już za chwilę będą pisać egzamin dojrzałości. Czas przed maturą bywa bardzo wymagający, a zdrowie psychiczne to niezwykle istotny element, wpływający na całokształt egzaminów. Dlatego podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się jak radzić sobie ze stresem dzień przed maturą, noc przed egzaminem, a nawet 15 minut przed testem. Maturzyści poznają profesjonalne narzędzia i strategie, które pomogą im zarządzać stresem i osiągnąć sukces. Podczas warsztatów tegoroczni maturzyści przećwiczą także najskuteczniejsze techniki pracy z ciałem i umysłem.

   Warsztaty poprowadzi Kaja Bilska – edukatorka z pasją, twórczyni programów rozwojowych dla młodzieży i dorosłych, autorka warsztatów z zakresu kompetencji miękkich i komunikacji. Zajęcia obejmą różne techniki radzenia sobie ze stresem, takie jak:

   - mentalny trening aktywizujący,

   - relaksacja, trening oddechowy,

   - metody mindfullnes.

   Warsztaty to również doskonała okazja dla nauczycieli do zdobycia wiedzy i umiejętności, które pomogą w pracy z kolejnymi rocznikami.

   GDZIE: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, ul. Żołnierska 53

   KIEDY: 16 kwietnia 2023 (niedziela)

   CZAS: 4 grupy zajęciowe, w godzinach od 11:00 do 17:00

   JAK: zgłoszenie mailowe na adres: kbilska@zpsb.pl lub telefoniczne pod numerem: 91 814 94 95

   ISTOTNE! Gdyby termin wydarzenia jakkolwiek kolidował z wcześniejszymi zobowiązaniami, organizatorzy proszą zainteresowanych o kontakt mailowy lub telefoniczny, postarają się temu zaradzić.

   Projekt Akademicki Szczecin w swoim założeniu ma stanowić zbiór aktywności promujących potencjał akademicki i zawodowy Szczecina. Jest realizowany przy współpracy ze szczecińskim samorządem, ośrodkami akademickimi i lokalnym biznesem. W ramach Akademickiego Szczecina działa szereg programów, które mają zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki studiowania w Szczecinie oraz służyć wsparciem środowisku akademickiemu. Są to: stypendia i nagrody prezydenta miasta, programy mieszkaniowe dedykowane studentom i absolwentom. W ubiegłym roku Miasto uruchomiło platformę kooperacyjną - serwis poświęcony wymianie informacji między samorządem, uczelniami i biznesem.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!