Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Trzymamy kciuki za maturzystów!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Trzymamy kciuki za maturzystów!

   Absolwenci szczecińskich szkół ponadpodstawowych rozpoczynają swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. W tym roku do matury przystąpi ponad 3300 uczniów ze wszystkich typów placówek.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, egzamin dla wszystkich rozpocznie się jednakowo.

   Dziś, we wtorek 7 maja, równo o godzinie 9.00 do sprawdzianu z języka polskiego na poziomie podstawowym, przystąpią wszyscy tegoroczni maturzyści (2611 osób uczęszczających do szkół publicznych oraz 774 uczęszczających do szkół niepublicznych).

   W środę 8 maja, absolwentów szkół ponadpodstawowych czekać będzie egzamin z matematyki. Dodatkowo, wszyscy tegoroczni abiturienci zobowiązani są również do przystąpienia do matury z wybranego przez siebie języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

   Egzaminy maturalne nie kończą się jednak na wyżej wymienionych pisemnych sprawdzianach. Każdy maturzysta musi także przystąpić do egzaminu ustnego z języka polskiego oraz języka obcego. Oznacza to, że w tym roku absolwenci szkół ponadpodstawowych podejdą łącznie do minimum sześciu egzaminów.

   Tegoroczne egzaminy maturalne w terminie głównym zakończą się do 25 maja. Z kolei wyniki swoich zmagań maturzyści poznają 9 lipca 2024 r.

   Życzymy powodzenia oraz przysłowiowego „połamania piór” wszystkim tegorocznym abiturientom! Bardzo mocno trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników z egzaminu dojrzałości, które pozwolą Wam na realizację swoich marzeń i planów związanych z Waszą przyszłością.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!