Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Trwają zapisy na wielki konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Zostały tylko dwa dni

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Trwają zapisy na wielki konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Zostały tylko dwa dni

   Jeszcze tylko do czwartku, 4 kwietnia, uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego mogą się zapisywać na wielki konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Do wygrania są trzy indeksy Politechniki Morskiej i nawet 10 tysięcy zł od ORLEN Neptun.

   Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej Politechniki Morskiej (Konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych (pm.szczecin.pl)) i wysłać go na adres: konkursON@pm.szczecin.pl.

    

   Konkurs składa się z trzech etapów

   Na początku, 10 kwietnia uczniowie będą rywalizować on-line. O zakwalifikowaniu do kolejnego etapu zdecyduje poprawność odpowiedzi oraz czas, w jakim zostaną one udzielone.

   Ponad dwa tygodnie później - 28 maja, zmagania przeniosą się do Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu i Zespołu Szkół nr 4 w Szczecinie. Zadaniem trzydziestu najlepszych uczestników z rywalizacji internetowej będzie rozwiązanie testu otwartego oraz zadań z zakresu mechaniki, elektroenergetyki i podstawowej wiedzy z zakresu elementów hydrauliki. Z etapu drugiego komisja konkursowa z każdej ze szkół wyłoni po pięciu uczniów z największą liczbą punktów, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu finałowego.

   Ostateczne rozstrzygnięcie odbędzie się 15 czerwca 2024, w Światowym Dniu Wiatru na Politechnice Morskiej w Szczecinie. Tym razem uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniem polegającym na opracowanie konkretnego zagadnienia obejmującego ogólną wiedzę dotyczącą m.in. budowy wiatraka, rodzajów turbin, czy kwestii związanych z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Następnie każdy finalista będzie musiał zaprezentować swoją pracę przed komisją konkursową, udzielając odpowiedzi na dodatkowe pytania.

    

    

    

   Do wygrania indeksy Politechniki Morskiej w Szczecinie

   Na najlepszych czekają trzy główne nagrody. Będą to indeksy na dowolny wybrany kierunek studiów na Politechnice Morskiej w Szczecinie. Dodatkowo ORLEN Neptun ufundował nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 5 tys. i 2,5 tys. zł.

   Organizatorami konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej są: Politechnika Morska w Szczecinie, ORLEN Neptun, Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu i Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie.

   Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Infrastruktury, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz prezydenci Szczecina i Świnoujścia.

   ORLEN Neptun odpowiada za rozwój inwestycji offshore wind w Grupie ORLEN. W 2023 r. spółka otrzymała decyzję o przyznaniu pięciu lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy 5,2 GW. ORLEN Neptun rozpoczął też budowę w Świnoujściu pierwszego w Polsce terminala instalacyjnego offshore wind. Po zakończeniu prac na przełomie 2024/2025 roku, będzie to jedna z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w Europie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!