Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczecińskie szkoły nadal w topie. Nowy Ranking Perspektyw

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szczecińskie szkoły nadal w topie. Nowy Ranking Perspektyw

   Szczecińskie XIII Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny znalazło się na podium prestiżowego ogólnopolskiego Rankingu miesięcznika „Pespektywy”. Wysokie miejsce w zestawieniu ponownie zajęło również Technikum Organizacji i Zarządzania.

   „Trzynastka” od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez miesięcznik „Perspektywy”. W tym roku, podobnie jak przed dwunastoma miesiącami, szczecińskie liceum uplasowało się w ścisłej czołówce Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajmując tam 3. miejsce. Oprócz naszej placówki, na podium znalazło się także XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy oraz V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa.

   Przy opracowywaniu zestawienia liceów pod uwagę były brane takie czynniki jak: wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 % punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 % punktów) oraz sukcesy w olimpiadach (25 % punktów).

   W pierwszej setce szkół ogólnokształcących z województwa zachodniopomorskiego znalazły się również II Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Pobożnego w Szczecinie oraz V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka.

   Warto także podkreślić, że oprócz wyróżnienia w Rankingu Liceów Ogólnokształcących, „Trzynastka” dodatkowo została doceniona również w Rankingu Szkół Olimpijskich. Placówka uplasowała się tam na doskonałym 3. miejscu.

   W tym roku, po raz kolejny sukces odniosło również Technikum Organizacji i Zarządzania funkcjonujące w ZS nr 8. Placówka uplasowała się na 10. miejscu w Rankingu Głównym Techników. W tym przypadku, Kapituła pod uwagę brała takie czynniki jak wyniki egzaminów zawodowych (30% punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 % punktów) oraz z przedmiotów dodatkowych (30 % punktów), a także sukcesy w olimpiadach (20 % punktów).

   Tegoroczny wynik osiągnięty przez Technikum Organizacji i Zarządzania oznacza, że ta placówka po raz kolejny jest najlepszą tego typu szkołą w województwie zachodniopomorskim.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!