Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Szczecińskie forum oświatowe

      Adam Morawski

      Adam Morawski

      Szczecińskie forum oświatowe

      Już jutro, 27 września br. odbędzie się 3. edycja Szczecińskiego Forum Oświatowego „W drodze do dobrej szkoły”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, jego uczestnicy w głównej mierze skupią się na poszukiwaniu idei podmiotowości relacji edukacyjnych. 

      W tym roku, Szczecińskie Forum Oświatowe „W drodze do dobrej szkoły” odbędzie się w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym. Jego tematyką będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób w  relacjach edukacyjnych zapewnić podmiotowość dzieciom i młodzieży. Indywidualizacja nauczania, uszanowanie prawa ucznia do bycia sobą w zgodzie z jego własną osobowością, zdolnościami i doświadczeniami, stwarzanie sytuacji, w których uczniowie będą mogli podejmować decyzje, dokonywać wyborów i tym samym przejmować odpowiedzialność za własne klęski i niepowodzenia – oto klucz do rozwijania tej podmiotowości. Dlaczego jest to tak ważne w szkolnej edukacji? – o tym opowiedzą zaproszeni prelegenci:           

       

      • Dobromiła i Bernard Frugowie

      Pan Bernard Fruga, doradca – ekspert ds. zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach, prywatnych firmach wraz ze swoją żoną, Panią Dobromiłą Lachendro-Frugą – nauczycielką i terapeutką pedagogiczną, odpowiedzą na pytanie, czego potrzeba dzieciom i młodzieży, gdy dorosną i wejdą w ciekawy świat dorosłych XXI wieku. W swym zainscenizowanym dialogu spróbują „połączyć” świat biznesu i zasad w nim obowiązujących ze światem szkolnej edukacji. Będziemy więc świadkami sporów, których z pewnością nie zabraknie w trakcie dyskusji Państwa Frugów.    

       

      • Małgorzata Taraszkiewicz

      Psycholog edukacyjny, neurometodyk, który „zmierzy się” z pytaniem Jaki powinien być nauczyciel XXI wieku? Pani Małgorzata Taraszkiewicz zwróci uwagę na rozwijający się w środowisku edukacyjnym nowy trend (model)  nauczania i uczenia się oparty
      o wiedzę na temat naturalnych zdolności mózgu. Neurodydaktyka (bo o tym trendzie jest mowa) to nowa edukacyjna droga zapewniająca efektywność nauczania i uczenia się. Nie można jej jednak osiągnąć bez emancypacji uczniów.

       

      • Uczeń szczecińskiej szkoły ponadgimnazjalnej

      Nie ulega wątpliwości, że w poszukiwaniu idei podmiotowości relacji edukacyjnych niezwykle ważna jest refleksja nad tym, czego w tym zakresie oczekują od nas uczniowie. W tegorocznej edycji Forum Oświatowego po raz pierwszy oddamy głos przedstawicielowi  tej społeczności, który wystąpi przed nami w roli prelegenta. Zapewniamy, że będzie to głos niezwykle ważny, czasami zaskakujący, ale też niosący pociechę i nadzieję.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!