Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Szczecińscy nauczyciele nagrodzeni

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szczecińscy nauczyciele nagrodzeni

   Uczą, pomagają poznawać świat i rozwijać zainteresowania, wspierają i motywują do osiągania sukcesów. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Miasto po raz kolejny podziękowało pedagogom za ich trudną pracę i doceniło ich wysiłki, które wkładają w kształtowanie młodych mieszkańców Szczecina.

   Z okazji święta wszystkich nauczycieli, po raz kolejny przyznano Nagrody Prezydenta Miasta dla  pedagogów zatrudnionych w szczecińskich szkołach i placówkach oświatowych. W tym roku, wyróżnienia otrzymało łącznie 192 nauczycieli w tym 18 dyrektorów placówek oświatowych.

   - Dziękuję za Waszą codzienną trudną pracępowiedział podczas uroczystości prezydent Szczecina – Piotr Krzystek.To właśnie dzięki wam nasza młodzież może zdobywać wiedzę, osiągać wiele sukcesów i rozwijać się. To wy stanowicie o jakości naszych placówek edukacyjnych.

   Po raz dziewiętnasty z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznano również Nagrodę Oświatową Prezydenta Miasta Szczecin „Pierwszy wśród równych”. Tradycyjnie już otrzymał ją najwybitniejszy nauczyciel czynny zawodowo.

   Po rozpatrzeniu wniosków o przyznanie wyróżnienia, Kapituła Nagrody Oświatowej postanowiła przyznać tę prestiżową nagrodę Pani Edycie Ostapkowicz – nauczycielce historii, historii i teraźniejszości oraz wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie.

   Pani Edyta Ostapkowicz to ceniony wychowawca, skutecznie rozwiązujący problemy i konflikty interpersonalne, angażujący młodzież w pracę na rzecz środowiska lokalnego. Nagrodzona nauczycielka to osoba niezwykle twórcza, kreatywna i mocno zaangażowana w podnoszenie ogólnej świadomości młodych ludzi na temat problemów współczesnego świata. Co więcej, posiada umiejętność zainteresowania uczniów problematyką nauczanego przedmiotu w zakresie znacznie wykraczającym poza podstawę programową.

   Od wielu lat jej podopieczni osiągają doskonałe wyniki w nauce, czego potwierdzeniem są między innymi pierwsze lokaty zajmowane przez uczniów w licznych olimpiadach i konkursach o zasięgu zarówno wojewódzkim, jak i ogólnopolskim.

   Jednocześnie jest to również autorka wielu wyróżniających się działań oświatowych, w tym m.in. organizatorka 12 edycji międzynarodowej konferencji StetyMUM będącej młodzieżową symulacją obrad ONZ w języku angielskim przyciągającej uczniów nie tylko z całej Polski, ale również z wielu krajów Europy.

   Przyznana nagroda ma znaczenie honorowe i prestiżowe. Zwyciężczyni otrzymała pamiątkową statuetkę  „PRIMUS INTER PARES” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.

   Tegoroczną uroczystość poprzedził krótki koncert w wykonaniu członków zespołu wokalnego Pracowni Estradowo-Wokalnej Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji. W skład zespołu wchodzą: Milena Rak, Juliia Uscka i Marcin Lasocki - laureaci wielu konkursów i festiwali wokalnych. Opiekunem artystycznym grupy wokalnej jest Dariusz Chmielewski - pedagog, kompozytor, aranżer.  Absolwent  Akademii Muzycznej w Poznaniu im. Ignacego Jana Paderewskiego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!