Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

   Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szczecińskich przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych.

   W rekrutacji do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych, mogą brać udział dzieci urodzone w latach  2017-2020 (tj. w wieku 3-6 lat) i zamieszkujące wraz z rodzicami na terenie Gminy Miasta Szczecin. W naborze mogą wziąć udział te dzieci, których sytuacja z różnych przyczyn nie została rozwiązana na etapie naboru właściwego.

   Jak wypełnić wniosek?

   Podobnie jak w przypadku innych naborów prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin, również i ten prowadzony będzie elektronicznie za pomocą strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/. To właśnie w tym miejscu zainteresowani rodzice powinni wypełnić nowy wniosek, na którym mogą wskazać maksymalnie 3 preferowane przez nich placówki. Należy pamiętać o tym, by na pierwszym miejscu umieścić tę placówkę, na której najbardziej im zależy. Następnie wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów) w placówce wskazanej na pierwszym miejscu we wniosku.

   Harmonogram rekrutacji

   Na wypełnienie wniosku i złożenie go w placówce zainteresowani rodzice i opiekunowie prawni mają czas jedynie do 10 sierpnia br. Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie podana do publicznej wiadomości 21 sierpnia. 22 sierpnia br., od rodziców przyjmowane będą potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do placówki. Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 23 sierpnia br. 

   Gdzie szukać informacji?

   Szczegółowe informacje o tegorocznej rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych znajdują się na stronie https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/. To właśnie w tym miejscu znajduje się nie tylko szczegółowy informator dla rodziców czy też lista placówek, które dysponują wolnymi miejscami, ale również między innymi wzory wszystkich niezbędnych dokumentów oświadczeń.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!