Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Rusza Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2022

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Masz pomysł jak zmienić otoczenie Twojej szkoły? A może wiesz, czego najbardziej Wam w niej brakuje? Jeśli tak, to weź udział w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim! Właśnie startuje trzecia edycja inicjatywy skierowanej do uczniów szczecińskich szkół ponadpodstawowych.

   Zróbmy to razem!

   W tegorocznej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, każda z 34 szkół biorących udział w projekcie, będzie miała do zagospodarowania kwotę 6 000 złotych. Co ważne, w przypadku, gdy zwycięski projekt nie pochłonie wszystkich dostępnych środków, możliwa jest również realizacja projektów, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów w danej placówce.

   Autorzy poszczególnych projektów muszą pamiętać o tym, by zgłaszane przez nich pomysły były zgodne ze szkolnym statutem. Wszystkie propozycje zostaną zweryfikowane pod względem formalnym przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli  szkoły, która ostatecznie zdecyduje o tym, które projekty trafią pod głosowanie.  Ważne jest również to, by już na etapie zgłaszania projektu zadbać o możliwie najbardziej szczegółowy opis naszego pomysłu. W uaktualnionej karcie projektu, znajdzie się m.in. miejsce na dokładne określenie przestrzeni, w której miałby zostać on zrealizowany czy też szczegółowy kosztorys.

   Te daty warto zapamiętać

   Na zgłoszenie swoich projektów, grupy składające się z co najmniej 3 osób, mają czas od 24 lutego do 6 marca br.. Następnie, po zweryfikowaniu złożonych wniosków, głosowanie na poszczególne projekty odbędzie się w dniach od 28 do 30 marca. Ogłoszenie wyników w szkołach powinno nastąpić do 4 kwietnia 2022 r., a realizacja zwycięskich projektów do 24 czerwca br.

   Wszelkie szczegółowe informacje, wraz z regulaminem i kartą projektu są dostępne w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Szczecin o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim.

   Jak MBO odmienia szkoły

   Koncepcja MBO została w całości wypracowana przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym celem projektu jest promowanie aktywności obywatelskiej, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, umożliwienie uczniom wpływu na zagospodarowanie swoich szkół i kształtowanie tzw. umiejętności miękkich, takich jak praca w zespole czy planowanie.

   Jak pokazują dotychczasowe edycje MBO, propozycje składane przez młodych ludzi stanowiły odpowiedź na potrzeby środowiska szkolnego. Pośród zwycięskich projektów, najczęściej znajdziemy  tzw. strefy relaksu i aktywności fizycznej czy też zagospodarowanie podwórek szkolnych i  stworzenie na ich terenie siłowni. Uczniowie chętnie głosowali także na różnego rodzaju wydarzenia i inicjatywy – kursy samoobrony, szkolenia gastronomiczne, festyny etc.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!