Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

   Po maturzystach przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy uczniów klas VIII szkół podstawowych. Już jutro, blisko 5000 młodych szczecinian przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

   Podobnie jak w poprzednich latach, egzamin ósmoklasisty rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Dzień później, w środę 25 maja br., uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu, to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego, która odbędzie się w najbliższy czwartek.

   Co ważne, egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

   Wszelkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty, w tym czasy trwania poszczególnych sprawdzianów czy też dokładny harmonogram, znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

   Życzymy powodzenia wszystkim tegorocznym ósmoklasistom i trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników podczas nachodzących egzaminów!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!