Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Przed nami egzamin ósmoklasisty

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Przed nami egzamin ósmoklasisty

   Wielkimi krokami zbliża się egzamin ósmoklasisty, czyli pierwszy poważny test tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Przed nimi zmagania zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

   Podobnie jak w poprzednich latach, egzamin ósmoklasisty rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Ten egzamin zaplanowano na wtorek, 23 maja br. Dzień później, w środę 24 maja br., uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu, to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego, która odbędzie się w najbliższy czwartek.

   W tym roku, do egzaminu kończącego szkołę podstawową w Szczecinie przystąpi ponad 4600 uczniów z 48 publicznych szkół podstawowych.

   Co ważne, egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Wyniki tegorocznych zmagań z egzaminem ósmoklasisty poznamy 3 lipca.

   Wszelkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty, w tym czasy trwania poszczególnych sprawdzianów czy też dokładny harmonogram, znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

   Tradycyjnie już życzymy powodzenia wszystkim tegorocznym ósmoklasistom i trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników podczas nachodzących egzaminów!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!