Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Program Wsparcia Psychologicznego: ruszyły szkolenia dla nauczycieli i rodziców

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Program Wsparcia Psychologicznego: ruszyły szkolenia dla nauczycieli i rodziców

   Ruszyły kolejne szkolenia w ramach Programu Wsparcia Psychologicznego Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli. Tym razem akcją objęci zostali objęci pracownicy szczecińskich szkół oraz rodzice młodych szczecinian.

   W ramach działań prowadzonych przez firmę Profi Competence zaplanowano między innymi liczne warsztaty, spotkania oraz szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Przeszkoleni zostaną również pracownicy niepedagogiczni i rodzice uczniów, a placówki biorące udział w pilotażowej edycji Programu zostaną wyposażone w pakiet certyfikowanych narzędzi służących diagnozowaniu uczniów.

   Zgodnie z przyjętymi przez Miasto założeniami, po przeprowadzeniu cyklu szkoleń pracownicy szczecińskich szkół zyskają nowe kompetencje m.in. w zakresie rozpoznawania sytuacji kryzysowych, budowania relacji (na linii nauczyciel – uczeń; nauczyciel – rodzic, nauczyciel – nauczyciel), wypracowania strategii zapobiegania i reagowania na występujące w danej szkole sytuacje trudne, zagrażające rozwojowi dzieci i młodzieży. Co więcej, opracowane zostaną również wewnątrzszkolne systemy wsparcia dzieci i młodzieży, które bezpośrednio przełożą się na wzmacnianie dobrostanu uczniów oraz zadbanie o ich zdrowie psychiczne.

   - Szkolenia dla rodziców i pracowników szkół ł to kolejny niezwykle istotny element naszego Programu – mówi Beata Bugajska - dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin, liderka projektu. – To właśnie te osoby codziennie są bardzo blisko młodych mieszkańców i mieszkanek Szczecina. To oni spędzają z nimi mnóstwo czasu i w końcu często to oni najszybciej dostrzegają trapiące ich problemy. To ważne, by potrafili odpowiednio zareagować w tak delikatnej sytuacji i tym samym pomóc tym, którzy tego potrzebują.

   W pierwszej odsłonie miejskiego Programu Wsparcia Psychologicznego biorą udział: Szkoła Podstawowa nr 61 im. Michała Kmiecika, Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego, Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych, XVI Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9. Co więcej, część działań będzie również skierowana do wszystkich dyrektorów placówek prowadzonych przez Gminę.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!