Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Ostatni dzwonek na odbiór nagrody za najlepszą pracę naukową!

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Ostatni dzwonek na odbiór nagrody za najlepszą pracę naukową!

   Tylko do końca września trwa nabór wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Na laureatów czekają nagrody finansowe w wysokości 70 tysięcy zł.

   - Młodzi ludzie są przyszłością Szczecina. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego chcemy ich docenić i zmotywować do kolejnych działań, ale też czerpać z ich wiedzy i pomysłów dla dobra naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Nabór wniosków  w ramach konkursu potrwa do końca września br.

   Jakie prace mają szansę na nagrody?

   Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

   Nagrody zostaną przyznane w czterech dziedzinach:

   - nauki ścisłe i przyrodnicze;

   - nauki humanistyczno-społeczne;

   - nauki inżynieryjno-techniczne;

   - nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

   W wyborze najlepszych prac wspierać będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin.

   Na jakich warunkach można przesłać prace?

   Na konkurs mogą zostać zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, które:

   - zostały obronione w roku konkursowym lub w roku poprzednim;

   - dotyczą wybranego zakresu dyscyplin i obszarów naukowych;

   - pracę naukową może zgłosić autor/autorzy prac, a także uczelnia na której praca była obroniona, za zgodą autora/autorów prac;

   - zostały ocenione przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry;

   - walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy;

   - niosą szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia;

   - są realne do zrealizowania, a ich zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta lub regionu i przyczyni się do promowania szczecińskiego środowiska naukowego (w przypadku innowacyjnych projektów technicznych lub wybitnych osiągnięć naukowych);

   - w przypadku prac o charakterze architektonicznym, dotyczą ważnych zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

   Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i wykazem niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej stypendia.szczecin.eu. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin.

   Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone w październiku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!