Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Nowy ranking „Perspektyw”. Szczecin z miejscem na podium

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowy ranking „Perspektyw”. Szczecin z miejscem na podium

   Znane w całej Polsce szczecińskie Liceum Ogólnokształcące kolejny już raz znalazło się na podium prestiżowego ogólnopolskiego Rankingu miesięcznika „Pespektywy”. Jednak to nie jedyna publiczna placówka, która została wyróżniona w tym zestawieniu!

   „Trzynastka” od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez miesięcznik „Perspektywy”. W tym roku, podobnie jak przed dwunastoma miesiącami, szczecińskie liceum uplasowało się w ścisłej czołówce Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajmując tam 3. miejsce. Oprócz naszej placówki, tak samo jak rok temu, na podium znalazło się także XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy oraz V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa.

   - Kolejny raz niezmiernie cieszę się, że nasze szkoły znalazły się  w rankingu „Perspektyw”. To między innymi zasługa Waszej ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania, które każdego dnia wkładacie w pracę z młodymi ludźmi – powiedział podczas dzisiejszego spotkania z dyrektorami wyróżnionych placówek prezydent Piotr Krzystek. – Dziękuję Wam za to i jednocześnie gratuluję osiągniętych sukcesów. Jestem dumny, że mamy w Szczecinie tak świetne placówki, których z całą pewnością może pozazdrościć nam wielu.

   Przy opracowywaniu zestawienia liceów ogólnokształcących, pod uwagę były brane takie czynniki jak: wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 % punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 % punktów) oraz sukcesy w olimpiadach (25 % punktów).

   W pierwszej setce zestawienia, znalazły się również dwie inne szczecińskie szkoły:

   - II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I (63. miejsce – awans o 10 pozycji w stosunku do roku 2023),

   - V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka (92. miejsce).

   - Co ważne, to już kolejny rok z rzędu, gdy szczecińskie szkoły trafiają do tego prestiżowego grona - powiedziała Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta

   Awans także w Rankingu Szkół Olimpijskich

   Warto także podkreślić, że oprócz wyróżnienia w Rankingu Liceów Ogólnokształcących, „Trzynastka” dodatkowo została doceniona również w Rankingu Szkół Olimpijskich. W tym roku placówka uplasowała się tam na doskonałym 2. miejscu, tym samym awansując o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego.

   Sukces szczecińskiego Technikum

   W 2024 roku, po raz kolejny spory sukces odniosło również Technikum Organizacji i Zarządzania funkcjonujące w ZS nr 8. Placówka znalazła się na 9. miejscu w Rankingu Głównym Techników. W przypadku oceniania tego typu szkół, Kapituła pod uwagę brała takie czynniki jak wyniki egzaminów zawodowych (30% punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 % punktów) oraz z przedmiotów dodatkowych (30 % punktów), a także sukcesy w olimpiadach (20 % punktów). Warto również dodać, że w szczecińskie Technikum Organizacji i Zarządzania awansowało w zestawieniu do roku 2023 o jedną pozycję.

   Jednak to nie jedyna publiczna placówka, która znalazła się w pośród 100 najlepszych szkół tego typu w Polsce. W tym roku, na 41. miejscu sklasyfikowano również Technikum Elektryczno-Elektroniczne funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. Prof. Maksymiliana Tytusa Hubera (awans z 73. miejsca w stosunku do roku 2023) oraz Technikum Technologii Cyfrowych, które uplasowało się na 81. Miejscu (awans z 265. miejsca w stosunku do roku 2023).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!