Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia

   Tuż przed wakacjami, 439 uczniów najbardziej uzdolnionych uczniów ze szczecińskich szkół otrzymało nagrody od prezydenta miasta.  Uroczystość tradycyjnie już odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

    Jestem niezmiernie dumny, że mamy w Szczecinie tak zdolnych uczniów. Cieszę się, że dziś mogę się tu z Wami spotkać, podziękować za Waszą ciężką pracę oraz pogratulować osiągniętych wyników i sukcesów. Jesteście przyszłością naszego Miasta – powiedział podczas dzisiejszej uroczystości Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Już za dosłownie chwilę rozpoczniecie upragnione wakacje. Życzę Wam aby te wspaniałe letnie dni, były przepełnione w pełni zasłużonym odpoczynkiem i dobrą zabawą. Jednocześnie jak zawsze mam nadzieję, że spotkamy się tu również w przyszłym roku, po to bym po raz kolejny mógł wręczyć Wam wyróżnienia, które będą efektem Waszej ciężkiej pracy.

   W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 595 wniosków o przyznanie  wyróżnienia. Następnie, specjalnie powołana Komisja w skład której wchodzili m.in. przedstawiciel Komisji ds. Edukacji Rady Miasta, przedstawiciele Wydziału Oświaty, dyrektorzy szkół, a także specjaliści z zakresu poszczególnych przedmiotów  weryfikowali złożone dokumenty i przyznawali punkty za poszczególne osiągnięcia. Na tej podstawie została utrozono lista nagrodzonych, na której w tym roku znalazło się łącznie 439 uczniów. 238 z nich to wychowankowie szkół podstawowych, a 201 szkół ponadpodstawowych. Łączna wysokość nagród przyznanych wyniosła blisko 190 000 złotych. 

   Najwyższe wyróżnienia

   Najwyższą nagrodę, pośród uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, otrzymała uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej  Nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego uzyskując 312 punktów.

   Z kolei w szkołach ponadpodstawowych największe wyróżnienie przypadło uczennicy XIII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Licealistka za swoje osiągnięcia naukowe zgromadziła łącznie 605 punktów.

   Kto może ubiegać się o przyznanie nagrody?

   Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin dla uczniów za wybitne osiągnięcia szkolne wręczane są co roku. O ich przyznanie może się ubiegać uczeń, który posiada w danym roku szkolnym wybitne osiągnięcia w nauce w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów objętych programem nauczania oraz z dziedzin nieprzewidzianych programem nauczania w danej szkole, z wyjątkiem konkursów artystycznych (np. recytatorskich, teatralnych, muzycznych, plastycznych, tanecznych, fotograficznych, multimedialnych, marynistycznych etc.) i sportowych. Co ważne, wniosek o jej przyznanie musi wystosować dyrektor danej szkoły, do której uczęszcza uzdolniony uczeń.

   Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania wyróżnienia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!