Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Rusza nabór wniosków

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Rusza nabór wniosków

   Na autorów najlepszych prac naukowych czekają nagrody finansowe. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lipca i potrwa do końca miesiąca.  

   Jakie prace mają szansę na nagrody? 

   Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

   Nagrody są przyznawane w czterech dziedzinach:

   - nauki ścisłe i przyrodnicze;

   - nauki humanistyczno-społeczne;

   - nauki inżynieryjno-techniczne;

   - nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

   - W Szczecinie jest bardzo dużo młodych, przebojowych i utalentowanych osób. Wśród nich są na pewno absolwenci uczelni, którzy stanowią przyszłość Szczecina. Chcemy docenić ich kreatywne podejście i trud, który włożyli w pisanie pracy naukowej - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - Wiem, że dobra praca to efekt wielu wyrzeczeń i odpowiedniego pomysłu. Mam nadzieję, że przyznane wyróżnienie będzie dodatkową motywacją do dalszych działań.  

   W wyborze najlepszych prac wspierać będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin. Wynik tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone do końca października.

    

   Na jakich warunkach można przesłać prace?

   Na konkurs mogą być zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, które:

   - zostały obronione w roku konkursowym lub w roku poprzednim;

   - dotyczą wybranego zakresu dyscyplin i obszarów naukowych;

   - pracę naukową może zgłosić autor/autorzy prac, a także uczelnia na której praca była obroniona, za zgodą autora/autorów prac;

   - zostały ocenione przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry;

   - walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy;

   - niosą szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia;

   - są realne do zrealizowania, a ich zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta lub regionu i przyczyni się do promowania szczecińskiego środowiska naukowego (w przypadku innowacyjnych projektów technicznych lub wybitnych osiągnięć naukowych);

   - w przypadku prac o charakterze architektonicznym, dotyczą ważnych zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

   Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i wykazem niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej https://stypendia.szczecin.eu/. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin.

   Nabór potrwa do 31 lipca 2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!