Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   II LO stawia na język niemiecki

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   II LO stawia na język niemiecki

   II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie nawiązało współpracę z Goethe-Institut w Warszawie w ramach programu PASCH. Dla uczniów „Pobożniaka” to przede wszystkim dodatkowe możliwości nauki języka niemieckiego.

   Dzięki programowi PASCH uczniowie szczecińskiego II Liceum Ogólnokształcącego mają możliwość nauki języka niemieckiego w innowacyjnych obszarach językowych, korzystania z materiałów dydaktycznych oraz rozwijania i pogłębiania wiedzy językowej i kulturowej. Ponadto, co roku będą mieli również możliwość zdawania egzaminów językowych na różnych poziomach i skorzystania z rabatu dla uczniów szkół PASCH.

   Dodatkowo udział w projekcie to również możliwość wzięcia przez uczniów udziału w rozmaitych warsztatach, koncertach, spotkaniach młodzieży, kursach językowych oraz spotkań z rówieśnikami z krajów niemiecko języcznych. Dzięki projektowi, swoją wiedzę będą mogli również poszerzać nauczyciele dzięki programowi dokształcania.

   Szczegółowe informacje o przystąpieniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I do projektu znajdują się na stronie internetowej szkoły.

    

   Inicjatywa „Szkoły: Partnerzy przyszłości“ (PASCH) łączy ogólnoświatową sieć ponad 2000 szkół PASCH utrzymujących ścisłe związki z Niemcami. W ramach projektu, Goethe-Institut Warszawa wspiera 10 szkół podstawowych w całej Polsce, oferując im ukierunkowane wsparcie w zakresie wysokiej jakości lekcji języka niemieckiego oraz motywujących zajęć dla uczniów. Szczególną rolę w procesie selekcji odgrywa stopień zaangażowania szkół w regionie w naukę języka niemieckiego, a tym samym ich wpływ na otoczenie. Kolejnym warunkiem przyjęcia jest chęć aktywnego wspierania i pogłębiania nauki języka niemieckiego poza wyznaczoną liczbą godzin. Ponadto w ocenie brana pod uwagę jest gotowość do tworzenia sieci w kraju i regionie. Oprcz szczecińskiego "Pobożniaka" do projektu zakwalifikowano szkoły z Białegostoku, Lublina, Przeworska, Ropicy Polskiej, Stadnickiej Woli, Olsztyna, Trąbek Wielkich, Poznania oraz Warszawy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!