Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Czas na maturę

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Czas na maturę

   Dziś blisko 3800 szczecińskich absolwentów szkół ponadpodstawowych rozpocznie swoje najdłuższe wakacje w życiu. Jednak zanim prawdziwie odpoczną, czekają ich jeszcze zmagania z egzaminami maturalnymi.

   Tuż po długim majowym weekendzie, 3023 osób uczęszczających do szkół publicznych oraz 733 uczęszczających do szkół niepublicznych rozpocznie maturalny maraton. Egzamin dojrzałości dla wszystkich rozpocznie się jednakowo. Równo o godzinie 9.00, w czwartek 4 maja, do sprawdzianu z języka polskiego na poziomie podstawowym, przystąpią wszyscy tegoroczni maturzyści. Dzień później, absolwentów szkół ponadpodstawowych czekać będzie egzamin pisemny z języka obcego nowożytnego. W tym roku, wszyscy abiturienci zobowiązani są także do przystąpienia do matury z matematyki oraz z minimum jednego przedmiotu dodatkowego, takiego jak na przykład biologia, wiedza o społeczeństwie czy też geografia. Co ważne, egzamin z przedmiotu dodatkowego wybranego przez ucznia, zostanie przeprowadzony na poziomie rozszerzonym.

   Jednak to nie jedyne sprawdziany, z którymi muszą zmierzyć się tegoroczni abiturienci. Oprócz egzaminów pisemnych, maturzyści będą musieli również wykazać się wiedzą podczas części ustnej, która rozpocznie się 10 maja. W tym przypadku, wszystkie osoby zdające maturę będą egzaminowane z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.

   Wyniki swoich zmagań maturzyści poznają 8 września 2023 r.

   Życzymy powodzenia oraz przysłowiowego „połamania piór” wszystkim tegorocznym abiturientom! Trzymamy kciuki za osiągnięcie doskonałych wyników z egzaminu dojrzałości, które pozwolą Wam na realizację swoich marzeń i planów związanych z Waszą przyszłością.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!