Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Aplikuj i wygrywaj! Nagrody za najlepszą pracę naukową

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Aplikuj i wygrywaj! Nagrody za najlepszą pracę naukową

   Ruszył nabór wniosków na Akademickie Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Nowością w tegorocznej edycji jest internetowy formularz, który umożliwia złożenie wniosku w kilka sekund. Na laureatów czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 70 tysięcy zł.

   - Pomysły młodych ludzi to wartość, która wpływa na nasze życie i naszą przyszłość. Dlatego doceniamy ich pracę i zaangażowanie, ale też, dla dobra naszego miasta, chcemy inspirować się pomysłami naszych najzdolniejszych studentów i czerpać z ich wiedzy – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca br. i potrwa do 30 września 2024 r.

   Jakie prace mają szansę na nagrody?

   Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

   Nagrody są przyznawane w czterech dziedzinach:

   • nauki ścisłe, przyrodnicze i rolnicze;
   • nauki humanistyczne, społeczne oraz sztuka;
   • nauki inżynieryjno-techniczne;
   • nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

   Na konkurs mogą być zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, które:

   • zostały obronione w roku konkursowym lub w roku poprzednim;
   • dotyczą wybranego zakresu dyscyplin i obszarów naukowych;
   • pracę naukową może zgłosić autor/autorzy prac, a także uczelnia na której praca była obroniona, za zgodą autora/autorów prac;
   • zostały ocenione przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry;
   • walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy;
   • niosą szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia;
   • są realne do zrealizowania, a ich zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta lub regionu i przyczyni się do promowania szczecińskiego środowiska naukowego (w przypadku innowacyjnych projektów technicznych lub wybitnych osiągnięć naukowych);
   • w przypadku prac o charakterze architektonicznym, dotyczą ważnych zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

   Jak złożyć wniosek?

   Można przyjść do Urzędu Miasta i złożyć pracę wraz z załącznikami w Kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00 lub wejść na stronę: www.akademicki.szczecin.eu i wypełnić formularz. Szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Praca oraz wszystkie dokumenty wskazane w regulaminie (tj. kartę zgłoszeniową, klauzulę informacyjną dot. danych osobowych i oświadczenia autora/autorów pracy) trzeba wysłać w formacie PDF.

   Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone pod koniec roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!