Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin: Garo zainwestuje w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin: Garo zainwestuje w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny

   W celu znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze biznesowym GARO E-mobility Zarząd GARO AB podjął decyzję o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Szczecinie, w bliskim sąsiedztwie istniejącego obiektu.

   Nowa powierzchnia obiektu wyniesie około 15 000 mkw. i pozwoli na znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych przede wszystkim w obszarze biznesowym GARO E-mobility, a także w obszarze biznesowym GARO Electrification. Rozpoczęcie projektu planowane jest na drugi kwartał 2022 r., a ukończenie obiektu do lata 2023 r.

   Istniejący obiekt ma wystarczającą zdolność produkcyjną do czasu uruchomienia nowego obiektu. Całkowity budżet inwestycyjny wynosi około 75 mln SEK.

   - Obserwujemy znaczny wzrost, szczególnie w zakresie elektromobilności - mówi Patrik Andersson, dyrektor generalny GARO. - Szczecin w Polsce jest strategicznie położony dla szybko rozwijającego się rynku europejskiego, obok głównych rynków GARO w regionie nordyckim. Inwestycja zapewni znaczny wzrost wydajności, przy jednoczesnym zabezpieczeniu takich aspektów jak środowisko i zrównoważony rozwój. Jednocześnie zamierzamy nadal inwestować w istniejące jednostki produkcyjne GARO w Szwecji, które charakteryzują się wysokim poziomem wydajności”.

   Komentarz Prezesa Zarządu GARO Polska Sp. z o.o.:

   To dla mnie nobilitujące, że nasz szwedzki Zarząd po raz kolejny zdecydował się zaufać GARO Polska, dzięki czemu możemy rozpocząć największa w historii dotychczasowej współpracy inwestycję. Zdecydowanie utwierdza to zarówno mnie, jak i cały nasz Zespół z którym mam przyjemność współpracować w przekonaniu, że przyjęliśmy właściwy kierunek działania. Z entuzjazmem i ekscytacją podejmujemy nowe wyzwanie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!