Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Sii otwiera 15. biuro w Polsce! Poznaj tajemnice nowej lokalizacji

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Sii otwiera 15. biuro w Polsce! Poznaj tajemnice nowej lokalizacji

   Lider rynku usług IT, inżynierii i BPO inwestuje w 15. lokalizację w Polsce i otwiera biuro w sercu Szczecina. Ośmiokrotny zwycięzca tytułu Great Place to Work bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego nad ogromnym potencjałem zachodniopomorskiego oddziału Sii na starcie pracuje już ponad 30 osób. Dowiedz się więcej o najmłodszym oddziale Sii!

   Sii Polska obecnie zatrudnia ponad 7 000 najwyższej klasy ekspertów, realizując projekty dla liderów nowoczesnych sektorów gospodarki. Po Częstochowie, Pile, Bydgoszczy, Gliwicach i Białymstoku lider usług transformacji cyfrowej, inżynierii i doradztwa biznesowego otworzył w Szczecinie swój 15.oddział.

   - Cieszymy się, że firma Sii  wybrała nasze miasto. Kolejny raz potwierdza się, że Szczecin jest  atrakcyjnym miejscem dla rozwoju usług związanych z nowymi technologiami. U nas jest klimat nie tylko do kreatywnej pracy, ale też do spędzania wolnych chwil w otoczeniu ciekawej architektury czy wszechobecnej zieleni i wody. To wszystko jest bardzo ważne w wyborze swojego miejsca do życia   -  mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina - Staramy się konsekwentnie budować markę Szczecina i odsłaniać nasz wysoki potencjał dla inwestorów. Wybór Szczecina przez firmę Sii utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku.

   W najmłodszym oddziale Sii pracuje już ponad 30 osób. Nowoczesne biuro znajduje się w budynku Oxygen, dziewięciokondygnacyjnym biurowcu, którego bryła na dobre wpisała się w krajobraz centrum Szczecina. To zielona, przytulna i wygłuszona przestrzeń do pracy, z dedykowanym laboratorium dla systemów wbudowanych, salą konferencyjną, kuchnią i strefą relaksu. Dekoracje w biurze nawiązują do motywu miasta, przemycając morski klimat.

   Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego oraz jednym z największych ośrodków gospodarczych północnej Polski – mówi Agnieszka Haracz, Regional Manager Sii Szczecin. W Szczecinie w branży IT jest zatrudnionych obecnie 2 500 osób. Nasz region w szczególności specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla branży automotive, pod tym względem Szczecin to jeden z głównych ośrodków w Polsce i Europie. Ponadto coraz większą rolę w lokalnej gospodarce odgrywa sektor usług biznesowych, m.in. centra BPO, SSC, IT i R&D. Co więcej, atrakcyjność miasta jako lokalizacji inwestycyjnej potęguje bliskość lotniska Berlin-Tegel i Berlin-Schönefeld – dodaje.

   Międzynarodowe i ściśle tajne projekty

   Oprócz branży motoryzacyjnej Sii Szczecin współpracuje już z wieloma klientami w Polsce i na całym świecie, takimi jak fińskie przedsiębiorstwo produkcji maszyn, lider protetyki słuchu, duński producent sprzętu medycznego, duński twórca rozwiązań do pobierania próbek krwi czy międzynarodowy producent i wydawca gier mobilnych. Eksperci Sii to przede wszystkim developerzy C++, C Embedded, Autosar, ale też Java, ETL, .Net, JavaScript i Sharepoint, testerzy, administratorzy systemów, analitycy, project managerowie oraz konsultanci, który budują rozwiązania ważne dla użytkowników międzynarodowych.

   Działam w niedużym projekcie zajmującym się realizacją modułu sterowania dachem w nowym modelu kabrioletu od znanego na całym świecie producenta samochodów sportowych oraz luksusowych samochodów osobowych. Cieszę się, że wraz z otwarciem biura Sii w Szczecinie pojawiają się nowe możliwości współpracy z branżą automotive – mówi Radosław Pokora, Software Engineer w Sii Polska.

   Zadania realizowane przez ekspertów Sii ze Szczecina często wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa na drogach.

   Realizujemy ściśle tajne projekty  – mówi Sebastian Zarzycki, Software Engineer w Sii Polska. Mój na przykład dotyczy stworzenia kolejnej wersji urządzenia emitującego dźwięk w samochodach elektrycznych i hybrydowych, aby piesi nie byli zaskoczeni obecnością bezgłośnie poruszającego się pojazdu podczas beztroskiej wędrówki po jezdni czy parkingu. Urządzenia te będą montowane w znanych markach aut produkcji europejskiej i azjatyckiej, sprzedawanych na całym świecie. Kiedy słyszycie samochód elektryczny, wiedzcie, że ten dziwny dźwięk nie jest emitowany przez silnik, lecz wydobywa się z głośnika, za co odpowiada skomplikowane oprogramowanie działające na kilkurdzeniowym mikroprocesorze – zdradza.

   Mój zespół jest odpowiedzialny za diagnostykę w projekcie dla dostawcy typu Tier1, dotyczącym urządzenia do monitorowania kierowcy (DMS), związanego z nowymi normami europejskimi. Urządzenie potrafi np. stwierdzić poziom zmęczenia kierowcy, monitoruje czy nie jest rozproszony i czy patrzy na drogę – mówi Maciej Krempa, Software Engineer w Sii Polska.

   Projekty Sii Szczecin to również zaawansowane rozwiązania analityczne.

   – Jestem planistą w projekcie związanym z modernizacją lotniska LAX w Los Angeles, które jest obecnie trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie – wyjaśnia Paweł Kozłowski, Project Manager w Sii Polska. By usprawnić obsługę pasażerów oraz oddalić ruch samochodowy od samych terminali zdecydowano się tam na stworzenie bezkolizyjnego systemu transportowego opartego o zautomatyzowaną kolejkę elektryczną (Automated People Mover). Pociągi autonomiczne będą poruszać się po linii o długości ok. 2.25 mili i zatrzymywać na stacjach łączących terminale lotniskowe z liniami metra, parkingami samochodowymi i skonsolidowanymi centrami wypożyczalni samochodów. W ramach projektu LAX Integrated Express Solutions (LINXS) będzie również obsługiwał i utrzymywał nowy zautomatyzowany system przemieszczania osób – dodaje. 

   Rozwój przede wszystkim

   Sii wciąż zdobywa kolejnych klientów i rozwija nowe projekty, umożliwiając pracownikom zmianę ich zadań przez aplikacje Job Changer i Job Market. Mają oni możliwość wyboru spośród ponad 1000 otwartych wewnętrznie stanowisk – większość z nich zakłada również pracę zdalną. Sam Szczecin planuje powiększać się, zatrudniając do 4 osób miesięcznie.

   Profile, których w tej chwili poszukujemy to głównie specjaliści związani z systemami wbudowanymi, czyli developerzy C i C++ oraz developerzy Autosar – mówi Agnieszka Haracz, Regional Manager oddziału. Szukamy również testerów automatyzujących, administratorów aplikacji oraz developerów front i back-endowych. Mamy w tej chwili 30 wolnych stanowisk. Na rok 2023 planujemy bardzo aktywny rozwój – kolejne 100 stanowisk – a co za tym idzie, zwiększenie naszej powierzchni biurowej co najmniej 3-krotnie. Nasza strategia zakłada również pozyskiwanie nowych klientów na terenie Szczecina, ale również całego województwa zachodniopomorskiego – podsumowuje.

   Projekty technologiczne to jednak nie wszystko. W firmie prężnie działa program Sii Power Volunteers, który poprzez dofinansowanie finansowe wspiera pracowników zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska. Na najbliższe miesiące w jednym ze szpitali w Szczecinie planowany jest wolontariat pracowniczy we współpracy z warszawską Fundacją Cancer Fighters. Ośmiokrotny zwycięzca tytułu Great Place to Work przekaże na ten cel 30 000 zł.

   Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, kogo obecnie poszukujemy w Sii Szczecin i dołącz do nas!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!