Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Rusza strefa Invest in Szczecin

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rusza strefa Invest in Szczecin

   Podczas turnieju tenisowego Invest in Szczecin Open odbywać się będą spotkania biznesowe organizowane przez Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Strefa Invest in Szczecin otwarta będzie do 17 września.

    

   - W strefie będzie można np. porozmawiać z ekspertami na temat rozwoju firmy, budowania marki, nowych technologiach w biznesie czy na temat działań proekologicznych - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. - Zapoznamy się także z aktualną ofertą nieruchomości od Miasta i narzędziami finansowymi wspierającymi rozwój firmy. Z kolei w części „Zrobione w Szczecinie” będzie można poznać laureatów.

   Strefa biznesowa czynna jest podczas 30. edycji ATP Challenger 125, w dniach od 11 do 17 września, w okolicy kortów przy al. Wojska Polskiego 

    

   Szczegółowy plan spotkań:

   PONIEDZIAŁEK 11 września, g.15-21 - Nowoczesne usługi dla biznesu - Współczesność nieustannie ewoluuje, a nowe technologie  odgrywają kluczową rolę w codziennym życiu i kształtowaniu strategii przedsiębiorstw.  Jakie trendy warto wykorzystać, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej technologii? Na stoisku czekać będą eksperci z branży IT: Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Grupa IT, Spyrosoft  GlobalLogic i Stettiner  oraz laureat projektu Zrobione w Szczecinie:   Kurier Szczeciński. 

   WTOREK 12 września g. 15-21 - Komfort i ekologia w biurze i w domu - Nie ma nic bardziej inspirującego niż wygodna i ekologiczna przestrzeń w biurze lub domu, która sprzyja efektywności i poczuciu komfortu. Jak zaprojektować swoją przestrzeń, by cieszyć się estetycznym i komfortowym wnętrzem? W strefie na zainteresowanych będzie czekał Paweł Ciesielski (Dom z Energią), a w strefie Zrobione w Szczecinie:  Farby Pigment, VIP Studio Mebli, Recomat i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki Sp. z o. o.

   ŚRODA 13 września g.15-21 - Strategie marketingowe i marka własna - Dobra strategia biznesowa, różnicowanie i rozpoznawalność marki to kluczowe elementy budowania sukcesu w biznesie Dzięki odpowiednim działaniom, innowacyjności i dbałości o relacje z  klientami, można osiągnąć przewagę na rynku. Strefa Invest: MC Hamera Michał Hamera. Strefa Zrobione w Szczecinie: UbeeSailor z marynistycznymi bransoletkami oraz  Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki Sp. z o. o.

   CZWARTEK 14 września g.15-21 - Warsztat biznesowy - Obliczanie śladu węglowego przedsiębiorców i produktów w praktyce – to temat warsztatu biznesowego. Eksperci opowiedzą między innymi o metodologii obliczania śladu węglowego, bilansowania emisji gazów cieplarnianych oraz ich kompensacji. Wśród ekspertów będą dr. inż. Krzysztof Starzak, Karol Piotrkowski i Jakub Hiterski - a także przedstawiciele Izby Brytyjskiej. Liczba miejsc ograniczona – szczegóły już wkrótce na mediach społecznościowych ARMS. Strefa Zrobione w Szczecinie: Hoca Candle produkująca świece o zapachach kojarzących się ze Szczecinem, Kobietowo, wydawnictwo Dudowie specjalizujące się w publikacjach z regionu, Petersen z grami planszowymi o Szczecinie oraz kawiarnia Alternatywnie.

   PIĄTEK 15 września g. 11-21 - Miasto Oferuje Nieruchomości – znajdź lokalizację dla swojej działalności.

   Tego dnia na odwiedzających czekać będą eksperci specjalizujący się w sprzedaży nieruchomości miejskich. To niepowtarzalna okazja, by odkryć ofertę miasta i poznać procedury kupna-sprzedaży. Tego dnia swoją ofertę zaprezentuje również ZART – pomorzezachodnie360.pl, który za sprawą okularów VR zabierze chętnych w wirtualny spacer po Pomorzu Zachodnim i terenach inwestycyjnych. Kawosze będą mogli poznać aromat szczecińskiej Kawy Qualia. Swoją obecność zapewni również VIP Studio Mebli.

   SOBOTA 16 września g.11-21 - Finansowanie rozwoju działalności zachodniopomorskich przedsiębiorstw. 

   Na stoisku pojawią się przedstawiciele współpracującego z ARMS od 2009 roku banku GBS Barlinek. Przedsiębiorcy planujący inwestycje poznają ofertę kredytową, która może zostać zabezpieczona przez Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Ponadto porozmawiać będzie można o finansowaniu projektów inwestycyjnych z programów unijnych na lata 2023-2027  – jak się przygotować, kiedy wnioskować i w jaki sposób zrealizować swoje plany inwestycyjne przy wsparciu dotacji unijnych?

   Strefa Invest in Szczecin: Najda Consulting, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy.  Strefa Zrobione w Szczecinie: Kamienica w Lesie z wyjątkową publikacją dotyczącą szczecińskich zakątków. Dzień osłodzi Hania Beza z pysznymi wypiekami. Na miejscu pojawi się ZART Sp. z o.o., firma Petersen z grami planszowymi oraz Kinomotiv, który zaprosi uczestników na prelekcję pt. „Wideomarketing w biznesie”.

   NIEDZIELA 17 września g. 10-15 - Silny zespół tajemnicą sukcesu firmy. Firma to nie tylko kwestia doskonałego produktu czy świetnej strategii marketingowej, to także silny zespół pracowników. Jak zatem taki zespół zbudować? Gdzie szukać kandydatów?  Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciele firmy IDEA HR, Pokolenie Z. W strefie Zrobione w Szczecinie będzie: VIP Studio mebli, ZART Sp z o.o i Zachodniopomorska Szkoła Biznesu.

   Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o. wspiera zachodniopomorskich przedsiębiorców od ponad 20 lat. Do 2016 roku jako Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina. Spółka oferuje szeroki zakres działań skoncentrowanych na obsłudze inwestorów, udzielaniu poręczeń do kredytów i pożyczek oraz wadialnych do przetargów, udzielaniu zabezpieczeń na posiadanych nieruchomościach do kredytów finansujących inwestycje, a także promocji gospodarczej Miasta Szczecin.

   Czym dokładnie zajmuje się zespół Agencji?

   • Tworzeniem narzędzi ułatwiających przedsiębiorcom i inwestorom korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania – oferta poręczeniowa i zabezpieczenia na nieruchomościach;

   • Wsparciem inwestorów podczas całego procesu inwestycyjnego – od wyszukania gruntu aż po rekrutację pracowników;

   • Łączeniem samorządu, biznesu oraz ośrodków akademickich, poprzez realizację inicjatyw o charakterze edukacyjnym, informacyjnym i promocyjnym;
   • Budową silnej marki Szczecina poprzez realizację projektów takich jak: „Invest in Szczecin”, „Akademicki Szczecin”, „Zrobione w Szczecinie”, „Miasto Oferuje Nieruchomości”, etc.

    

   więcej na stronach: 

   www.arms-szczecin.eu 

   www.invest.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!