Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych? Zapraszamy na debatę

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych? Zapraszamy na debatę
   Program spotkania 27.11.jpg
   Technopark.jpg
   zaproszenie.jpg

   Jakie znaczenie dla gospodarki miasta ma rynek biurowy? Czy Szczecin potrzebuje kolejnych metrów powierzchni biurowej? Kiedy i gdzie mogłaby ona powstać? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy dyskusji, która odbędzie się 27 listopada w Posejdon Center. W spotkaniu wezmą udział deweloperzy, eksperci branży, przedstawiciele Klastra IT i urzędu miasta. Debatę organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

    

   Szczeciński rynek biurowy, choć młody, odznacza się znaczącym potencjałem rozwoju. Potwierdzeniem zapotrzebowania na nowoczesne biura w naszym mieście jest najniższy poziom pustostanów w Polsce, jak również wysoki stopień wynajęcia istniejących w Szczecinie biurowców. Co więcej, stawki czynszu w naszym mieście pozostają niezwykle atrakcyjne w porównaniu z innymi miastami.

    

   Z roku na rok zwiększamy swoje znaczenie w zakresie obsługi procesów biznesowych i rozwoju nowych technologii. Rośnie liczba nowych inwestorów i najemców zainteresowanych lokalnym rynkiem. -  mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej -  Rynek nowoczesnych nieruchomości biurowych w Szczecinie jest na relatywnie wczesnym etapie rozwoju. Nie mam wątpliwości, że aby miasto dalej mogło rozwijać swój potencjał gospodarczy, potrzebuje kolejnych tego typu inwestycji. 

    

   W Szczecinie do końca 2010 roku aktywność w tym zakresie była umiarkowana. Jednak szybki proces komercjalizacji budynku Oxygen pokazał że popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w mieście przekracza podaż, co zachęciło innych deweloperów do rozpoczęcia nowych inwestycji. Obecnie Szczecinie dysponuje ok 200 tys m2 powierzchni biurowej, a do największych istniejących obiektów należą Posejdon Center, , Baltic Business Park, Piastów Office Center, a także Pazim, Oxygen, Brama Portowa I i II oraz,  Lastadia Office i Hanza Tower. 

   O atrakcyjności miasta, jako centrum biznesu świadczy decyzja o lokalizacji tutaj swoich centrów outsourcingowych (BPO/SSC) oraz siedzib firm z sektora IT, takich jak: Arvato Bertelsmann, Asseco Data Systems, Mobica, Huuuge, Dansk Sailling Group, GlobalLogic, Sii, Icotera, Avid, Diebold Nixdorf, home.pl,  3shape, Concentrix, Genpact, Metro Services, Mobica, TietoEVRY, czy Unicredit Services. 

    

    

   Agenda Spotkania: “Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych” :

   Termin: 27.11.2023 godz. 10:00

   Miejsce: Courtyard by Marriott – Posejdon

   10:00 – 10:15 Rejestracja gości

   10:15 – 10:30 Przywitanie gości przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina

   10:30 – 10:45 Branża usług nowoczesnych a rynek biurowy - Analiza trendów i wyzwań - ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) – Paweł Panczyj

   10:45 – 11:00 Rynek Biurowy w Polsce. Podsumowanie III kwartałów roku 2023.

   Plany na nadchodzący rok. Porównanie rynków na mapie Polski. - Colliers International – Sebastian Bedekier

   11:00-11:15 Czy Szczecin potrzebuje nowoczesnych powierzchni biurowych?

   - ARMS (Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o.) – Marek Kubik

   11:15 – 12:00 Przerwa/Networking

   12:00 - 12:45 Panel dyskusyjny dotyczący nieruchomości biurowych w Szczecinie

   Uczestnicy panelu:

   Marcin Bejnarowicz - Posejdon

   Witold Jakubiec - Baltic Biznes Park

   Mirosław Ziółkowski - Lastadia

   Marcin Kaczmarek – Klaster IT Pomorze Zachodnie

   Paweł Panczyj – ABSL

   W spotkaniu wezmą udział również:

   Przemysław Taraciński, dyrektor Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami –  Zofia Fiuk-Dymek- dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta –

   Deweloperzy: (Calbud, Multiprojekt, Ciroko, Siemaszko, Budimex, Magnus Isaksson)

   Rejestracja na wydarzenie do 23 listopada br.

   Link do rejestracji:  https://forms.gle/AQDSoHNr85brRSPy6

    

   Ilość miejsc jest ograniczona.

    

   Więcej na stronach:

   arms-szczecin.eu

   invest.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!