Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   AUTODOC otwiera nowe centrum logistyczne w parku Accolade w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   AUTODOC otwiera nowe centrum logistyczne w parku Accolade w Szczecinie
   M40_2.jpg
   M40_3.jpg

   AUTODOC, wiodący w Europie sprzedawca internetowy części zamiennych do pojazdów, otworzył w miniony piątek nowe centrum logistyczne „M40” w Szczecinie. Tym samym, AUTODOC potroił swoją powierzchnię magazynową na terenie Szczecina do 70 000 metrów kwadratowych.

   Magazyn o powierzchni 40 000 m2, posiada około 50 000 miejsc paletowych i jest jak dotąd największym magazynem firmy AUTODOC. 


   Więcej powierzchni, lepsze usługi

   Aby szybciej uzupełniać zapasy i zwiększyć produkcję, M40 służy obecnie jako centralny magazyn uzupełniający dla wszystkich centrów dystrybucyjnych AUTODOC. Przechowywanych jest tu około 200 000 produktów i 15 milionów numerów artykułów marek własnych Ridex i Stark, które w razie potrzeby są wysyłane do centrów dystrybucyjnych w Berlinie (A), Szczecinie (M13, M10) i już wkrótce w Chebie (C27), trafiają do klientów w całej Europie. Przepływ towarów wynosi prawie 1,5 mln litrów dziennie. Codziennie odbierane jest stąd do 400 000 towarów, które są następnie dystrybuowane do innych magazynów.

   - Wynajmując „M40”, stworzyliśmy przestrzeń do dalszego rozwoju, zyskaliśmy elastyczność i znacznie rozszerzyliśmy asortyment naszych marek własnych. Dzięki zwiększonej i szybszej dostępności naszych produktów możemy również świadczyć wyższy poziom usług naszym klientom - mówi Sven Herrmann, Senior Vice President Supply Chain Management w AUTODOC.

   Wspólny sukces w Szczecinie

   Dzięki najnowszej inwestycji w Polsce, AUTODOC kontynuuje swoją historię sukcesu w Szczecinie, we współpracy ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym Accolade, międzynarodowym inwestorem w infrastrukturę przemysłową.

   W 2018 roku AUTODOC otworzył swoje lokalne centrum przeładunkowe w dzielnicy Załom-Kasztanowe w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A6. W 2020 roku do obsługiwanej powierzchni magazynowej dodano półautomatyczne centrum dystrybucyjne M13. Wraz z otwarciem M40, Accolade ukończyło jednocześnie budowę swojego największego parku logistycznego w Polsce o powierzchni najmu 230 000 m2.

   - Ten wielofazowy kompleks magazynowy jest największym parkiem w naszym polskim portfolio i drugim co do wielkości w Europie, wyprzedza go tylko park w Chebie. Accolade jest największym inwestorem w Szczecinie pod względem powierzchni magazynowej, a AUTODOC jest naszym największym najemcą. Jest to nie tylko nasz wspólny sukces, ale także sukces miasta i regionu. Pozytywny wpływ inwestycji na ten rejon widzimy już teraz. Inteligentne i przyjazne dla środowiska budynki magazynowe wniosły nowe życie do dawnego obszaru przemysłowego. Przyciągnęło to wiele światowej klasy marek i zaowocowało stworzeniem 4000 nowych miejsc pracy – powiedział Lukas Repal, Dyrektor Operacyjny, Accolade.

   Znaczący pracodawca w regionie

   AUTODOC zatrudnia obecnie około 2000 osób z trzynastu krajów jako pracowników magazynowych i administracyjnych w zakładzie logistycznym w Szczecinie. Każdego dnia realizowanych jest tu (w centrach dystrybucyjnych M13 i M10) średnio około 35 000 zamówień, kompletowanych jest 140 000 produktów i wysyłanych jest około 45 000 paczek do klientów w całej Europie. Z całkowitą inwestycją wynoszącą około 11 milionów euro, zakład w Szczecinie jest obecnie najważniejszą lokalizacją logistyczną firmy AUTODOC.

   - Jesteśmy dumni, że AUTODOC, wiodący w Europie internetowy sprzedawca części zamiennych do pojazdów, wybrał Szczecin jako swoją lokalizację logistyczną. Potwierdza to fakt, że coraz więcej firm z branży e-commerce postrzega nasz kraj, a zwłaszcza nasze miasto jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności. Jako duży pracodawca AUTODOC wnosi znaczący wkład w tworzenie nowych miejsc pracy w regionie i czyni go jeszcze bardziej przyjaznym do życia dla mieszkańców - mówi Marek Kubik, Prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej

   Ponadto od 2010 roku firma prowadzi działalność logistyczną w Berlinie, w dzielnicy Lichtenberg. Wiosną 2023 roku zostanie otwarty „C27”, nowy obiekt logistyczny w Chebie w Czechach, jako kolejny wspólny projekt z Accolade. Szacuje się, że powstanie tam 500 nowych miejsc pracy.

   O firmie AUTODOC

   AUTODOC jest wiodącym sprzedawcą internetowym części zamiennych i akcesoriów do pojazdów w Europie. Firma, która została założona w Berlinie w 2008 roku przez Alexeja Erdle, Maxa Wegnera i Vitalija Kungela, w bardzo krótkim czasie stała się jedną z najbardziej ekscytujących firm internetowych w Europie. Od listopada 2022 roku firma działa jako europejska spółka akcyjna AUTODOC SE. W skład zarządu wchodzą Sandra Dax (współdyrektor generalny), Dmitry Zadorojnii ( współdyrektor generalny) i Bert Althaus (dyrektor finansowy). W 2021 roku AUTODOC osiągnął sprzedaż na poziomie ponad miliarda euro (2020 r.: 842 mln euro). AUTODOC posiada 4,8 miliona produktów do 166 marek samochodów osobowych, 23 marek ciężarówek i 154 marek motocykli w swojej ofercie produktów. AUTODOC działa w 27 krajach europejskich i zatrudnia około 5000 osób w siedmiu lokalizacjach. W Szczecinie spółka zależna działa pod nazwą AUTODOC Logistics sp. z o. o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!