Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   90 proc. mniej za ogródki gastronomiczne

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   90 proc. mniej za ogródki gastronomiczne

   Do końca marca przyszłego roku szczecińscy gastronomicy za ustawienie przed lokalem stolików zapłacą  jedynie 10 proc. podstawowej stawki za zajęcie pasa drogowego.

   90 - procentowa ulga została przyjęta na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Będzie obowiązywać do 31 października 2022 r., a następnie każdego roku w okresach jesienno – zimowych: od 1 listopada do 31 marca. 

   To kontynuacja pomocowych rozwiązań dla szczecińskich przedsiębiorców, wprowadzonych już w maju 2020 r. w związku z pandemią Covid-19 i obowiązującymi obostrzeniami, które w ogromnym stopniu dotknęły tę właśnie branżę. Obecnie gastronomicy mogą już prowadzić swoją działalność w pełnym zakresie, jednak wielu z nich wciąż nie odrobiło strat poniesionych w ciągu dwóch lat pandemii. Stąd decyzja o przedłużeniu ulgi i kontynuowaniu jej w kolejnych latach, w okresach, w których ogródki najczęściej nie są wykorzystywane.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!