Dzieci z Grodna w Szczecinie

9:56 12/07/2017
Mieszkańcy

Czterdziestoosobowa grupa z Białorusi przyjechała na kolonię do Szczecina. Dziś spotkał się z nimi zastępca prezydenta miasta – Krzysztof Soska, a w kolejnych dniach na gości zza wschodniej granicy czeka m.in. rejs statkiem po Odrze.

Przez najbliższe 10 dni w Szczecinie gości czterdziestoosobowa Białoruska grupa kolonijna w wieku od 10 do 17 lat. Pobyt odbywa się na zaproszenie prezydenta Szczecina w ramach programu wsparcia Polaków na Wschodzie. To kontynuacja działań podejmowanym w ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi. Celem projektu jest budowanie i wzmocnienie więzi pomiędzy Polską, Polonią i Polakami mieszkającymi na wschodzie.

- Cieszę się, że możecie zobaczyć nasze miasto. Mam nadzieję, że dzięki tej wizycie będzie mogli poznać nasz kraj, porozmawiać po polsku i poznać nowych przyjaciół – powiedział zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska.

Goście z Białorusi zwiedzą m.in.: Bazylikę Archikatedralną, Trafostację Sztuki, Centrum Dialogu „Przełomy” oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Poza tym zaplanowano również wycieczkę statkiem po porcie, wyjazd do Wolińskiego Parku Narodowego oraz wypoczynek na kąpielisku „Arkonka”.

Pobyt w Szczecinie zakończy się 21 lipca 2017 r.

Zobacz również