Pierwsze kamienice wyremontowane

11:19 03/07/2017
Mieszkalnictwo
Oficyna kamienicy przy ul. Niemcewicza 35 z nową elewacją

Nowe elewacje, ocieplenia i dachy w jedenastu kamienicach to pierwsze efekty tegorocznych remontów wykonywanych przez szczeciński Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.  

Prace nad wykonaniem nowych elewacji i ociepleń ruszyły wiosną. Do tej pory zostały wykonane w budynkach położonych przy ul: Bogusława X 18, Krzywoustego 77, Krzywoustego 76, Krzywoustego 75, Niemcewicza 35 i  Mazurskiej 44.  

To nie koniec prowadzonych tegorocznych prac nad rewitalizacją kamienic. Obecnie roboty prowadzone są w budynkach znajdujących się przy ul.: Firlika 48 oraz alei Papieża Jana Pawła II 8a. Również w tych budynkach zostaną wykonane ocieplenia i remonty elewacji.  

W ostatnim czasie ZBiLK zakończył również remonty dachów w pięciu kamienicach. Chodzi o budynki położone przy ul: Kościelnej 20, Bł. Królowej Jadwigi 39, Kopernika 7 (oficyna), Bolesława Śmiałego 45 (oficyna), Krzywoustego 51 (oficyna).

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych na remonty szczecińskich kamienic w 2017 r. zaplanował 14 mln zł. To o 4 mln zł. więcej niż w roku ubiegłym. Budynki zyskają nowe dachy, ocieplenie, elewacje i instalacje.

Kwota przeznaczona na remonty szczecińskich budynków znacznie jest systematycznie zwiększana. Dzięki dotacji z budżetu Gminy Miasta Szczecin w 2017 r. planowane jest wykonanie termomodernizacji oraz remontów elewacji w kilkunastu budynkach.

Zobacz również