Na osiedlu STBS tryska fontanna

11:39 05/07/2017
Mieszkalnictwo

Pierwsza osiedlowa fontanna w Szczecinie działa zaledwie kilka tygodni, a już stała się miejscem spotkań i integracji mieszkańców osiedla Sienno.  

Osiedle „Sienno” to inwestycja Szczecińskiego TBS oddana do użytku w listopadzie ubiegłego roku. Jest położone u zbiegu ulic Łącznej, Flaminga i Pelikana.   

Kameralne oczko wodne  to dodatkowa atrakcja dla mieszkańców osiedla. Fontanna tryska wodą od kilku tygodni. Szczególnie w upalne dni jest miejscem wokół którego gromadzą się mieszkańcy. Najwięcej radości sprawia dzieciom.

Fontannę zbudowano kształcie litery „U”. Jej powierzchnia liczy 20 m kw. i jest podświetlona. Znajdująca się w niej woda krąży w zamkniętym obiegu i jest uzdatniana w specjalnych pomieszczeniach. Obieg wody posiada system do pomiaru jej jakości i dozowania środków do korekty odczynu. Czyszczenie wody odbywa się za pomocą filtru piaskowego. Ubytki wody uzupełniane są automatycznie.

Tuż obok fontanny umiejscowiony jest zegar o wysokości 4 m. I właśnie w tym najbardziej charakterystycznym miejscu nowego osiedla odbędzie się 2 września 2017 „Dzień sąsiada”. Jest to festyn rodzinny w trakcie którego zaplanowano zabawy i atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych połączone z pysznym poczęstunkiem, muzyką i tańcami. Wypełnione atrakcjami spotkanie na świeżym powietrzu będzie świetną okazją, by się lepiej poznać, a być może stanie się nawet przyczynkiem do nowych ciekawych znajomości.

Zobacz również