Norbert Kuczyński wicemistrzem Europy!

14:48 16/07/2017
Kultura i sport

Zawodnik KS Wiskord Norbert Kuczyński został srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w kajakarstwie.

Podczas imprezy rozgrywanej w Bułgarii, w k4 na 1000 metrów lepsi od polskiej osady byli tylko Hiszpanie. W zeszłym roku Reprezentacja Polski z naszym zawodnikiem zdobyła na tym dystansie brąz.

- Dobry wynik był dla nas bardzo ważny, czuliśmy się dobrze przygotowani i liczyliśmy przynajmniej na obronę medalu z zeszłego roku. Mamy srebro i to bardzo cieszy - mówił Norbert Kuczyński zaraz po otrzymaniu medalu.

Polacy płynęli w składzie - Rafał Rosolski, Martin Brzezinski, Bartosz Stabno i Norbert Kuczyński.

W sobotniej rywalizacji w k4 na 500 metrów Polscy kajakarze z Norbertem Kuczyńskim w składzie zajęli 11 miejsce.

Przypominamy, że medalista to wychowanek KS Wiskord, klubu z ogromną historią i tradycjami, który w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.