Tu warto pracować

14:46 04/07/2017
Biznes

Na Wielkiej Gali, która odbyła się w dniu 2 czerwca br. poznaliśmy oficjalne wyniku Konkursu Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego:

Kategoria I: Zakład pracy do 50 zatrudnionych – Enterso Sp. z o.o. Kategoria II: Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych – Durable Sp. z o.o. Kategoria III: Zakład pracy powyżej 250 zatrudnionych – KK Wind Solutions Sp. z o.o. Kategoria IV: Społeczna odpowiedzialność biznesu-firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa – Remondis Szczecin Sp. z o.o. Kategoria V: Wyróżnienie dla wydziału uczelni lub szkoły współpracującej z biznesem – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego

Wielki sukces pierwszej edycji konkursu Pracodawca Roku zmobilizował Północną Izbę Gospodarczą, Miasto Szczecin oraz Polska Fundację Przedsiębiorczości do deklaracji, że będzie kolejna edycja inicjatywy. Co więcej, już teraz planowane jest bardzo interesujące poszerzenie konkursu.

- Poprzednie Galę doskonale spełniały swoją rolę, choćby nauki kultury zachowania. Pamiętam, że podczas pierwszych Gal, niektórzy przychodzili  w T-shirtach. Nigdy nie chodziło nam o blichtr, a o kontakty, rozmowy, integrowanie środowiska szczecińskich przedsiębiorców, jest to takie nasze święto przedsiębiorczości. Nie da się robić biznesu tylko przez telefon lub przez Internet, do tego trzeba kontaktu i dobrej atmosfery. Mam wrażenie, że udało nam się ją stworzyć – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej Dariusz Więcaszek. Pierwsza Gala Pracodawca Roku 2016 Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego okazała się dużym sukcesem. Do Sali Koncertowej przybyło kilkaset osób, a miejsca na Galę były zarezerwowane już kilka miesięcy temu. 

Wydarzenie spotkało się z pozytywnymi recenzjami, a wielu przedsiębiorców przyznawało, że konkurs, który ocenia nie zyski, nie innowacyjność czy spektakularny rozwój, a właśnie traktowanie pracowników to inicjatywa bardzo cenna: - Ja wiedziałem, że się uda od samego początku. Dzisiaj pracodawcy narzekają na brak pracowników, a pracownicy narzekają na warunki pracy i na pieniądze, jesteśmy przekonani, że ich racje powinny spotkać się po środku. Jedna i druga strona ma swoje racje i swoje ograniczenia. Musimy lepiej kształcić i lepiej przygotowywać pracowników, z drugiej strony podnosić należy stopień innowacyjności żeby zwiększać swoją konkurencyjność, a zatem lepiej płacić. Swoim konkursem mówimy, że są w regionie firmy, które dbają o rozwój i przyszłość pracowników, dobrze płacą, zatrudniają legalnie, a także dbają o społeczność w której funkcjonuje firma. Dobra działalność firmy to nie tylko  pieniądze, ale i szersze działanie społeczne. Wojciech Kłodziński i firma Enterso to młodzi ludzie, ale świetnie radzą sobie w biznesie. Firma Remondis jest znana wszystkim, ale mało kto wie, że jest tak silnie zaangażowana społecznie – mówi Dariusz Więcaszek.

Pierwsza edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Kolejna już za rok i jak zapowiada Prezes Więcaszek czekają nas pewne udoskonalenia. Wyróżniać będziemy nie tylko duże, średnie i małe firmy, ale i osoby / zakłady, działające... rzemieślniczo: - Jestem zaskoczony ogromnym zainteresowaniem i liczbą zgłoszeń. Przyszły konkurs zostanie rozszerzony o konkurs na Rzemieślnika Roku. Chcemy pokazywać tych ludzi, którzy chcą się kształcić w zawodach ginących, a niezwykle potrzebnych – dodaje Dariusz Więcaszek.

Zobacz również