Archiwum

16°

Kuba Guźlecki w konkursie talentów – pomóż wygrać

Robert Duchowski

Jakub Guźlecki – reprezentant Centrum Żeglarskiego – zakwalifikował się do Finału konkursu Enea Akademia Talentów. Został nominowany w kategorii sport.

Młody zawodnik na swoim koncie ma już m.in. tytuł Mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfing i Wicemistrza Polski Młodzików w klasie Bic Techno. Kuba jest też członkiem Regatowej Reprezentacji Szczecina.

W konkursie młody żeglarz potrzebuje nie tyle dobrych wiatrów, co wsparcia w internetowym głosowaniu.

- Pomóc może każdy, wchodząc na stronę: www.enea.pl/pl/akademiatalentow i z listy nominowanych wybrać Jakuba Guźleckiego (trzecia pozycja) - mówi Małgorzata Miszczuk z Centrum Żeglarskiego. - Głosowanie jest bezpłatne i potrwa do 24 stycznia. Trzymamy kciuki za Kubę, a laureatów poznamy 29 stycznia.

Kuba przygodę z żeglarstwem rozpoczął od treningów w Centrum Żeglarskim. Początkowo startował w klasie Optymist, a w 2017 kontynuował treningi w sekcji windsurfing w klasie BIC Techno 293, która jest klasą przedolimpijską, przygotowującą do startów na Olimpiadzie. Determinacja i pasja spowodowały, że jest jednym z czterech reprezentantów woj. zachodniopomorskiego w regatach krajowych i międzynarodowych.

W 2018 zdobył tytuł Wicemistrza Polski na MP Młodzików. Spowodowało to, że Szczecin został zauważony na polskiej mapie windsurfingu. Zaowocowało to przyznaniem nam organizacji Mistrzostw Polski, w których uczestniczyło ponad 100 zawodników z całego kraju. Kuba potwierdził jednak swoją wysoką formę i ponownie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w klasyfikacji za rok 2019 Pucharu Polski zajął I pozycję. Został też Długodystansowym Mistrzem Polski. Brał udział w MP w Windsurfingu Lodowym 2019 w Giżycku. W większości regat zdobywał I miejsca. W 2019 był nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.